0 Udostępnień

Hyundai i10 to popularny samochód kompaktowy produkowany przez południowokoreańskiego producenta samochodów Hyundai. Po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2007 roku i od tego czasu jest znany ze swojego wyjątkowego stosunku jakości do ceny, niskiego zużycia paliwa i praktyczności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym najważniejszym cechom Hyundaia i10 drugiej generacji, a także przeanalizujemy jego pozytywne i negatywne aspekty.

Hyundai i10 drugiej generacji


Hyundai i10 drugiej generacji to doskonały wybór dla każdego, kto szuka samochodu kompaktowego. Wprowadzony na rynek w 2013 roku, nadal opiera się na mocnych stronach swojego poprzednika, jednocześnie wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Jest dłuższy, szerszy i bardziej przestronny niż model pierwszej generacji, co przekłada się na większy komfort dla pasażerów. Samochód ma również bardziej nowoczesny i wyrafinowany wygląd zewnętrzny, który jest zgodny z filozofią projektowania Hyundai „Fluidic Sculpture 2.0”.

Inne godne uwagi cechy i10 drugiej generacji obejmują szereg zaawansowanych technologii bezpieczeństwa, w tym elektroniczną kontrolę stabilności, wspomaganie ruszania pod górę i system monitorowania ciśnienia w oponach. Samochód jest również wyposażony w szereg opcji łączności, takich jak łączność Bluetooth i port USB, które umożliwiają kierowcom pozostawanie w kontakcie w drodze.

Silniki Hyundai i10 drugiej generacji


Niewiele można powiedzieć o silnikach. Będąc małym budżetowym samochodem, i10 nie oferuje szerokiej gamy silników, ale obejmuje podstawy. Oto pełna (i bardzo krótka) lista:

1,0 MPi (benzyna, 67 KM)
1,25 MPi (benzyna, 87 KM)
1.0 LPG (87 KM, od 2016)

Jak widać, nie ma opcji diesla. Ale fabryczna wersja LPG okazała się bardzo popularna w wielu krajach europejskich. Niektóre rynki były również „zepsute” opcją automatycznej skrzyni biegów.

Zalety Hyundaia i10 drugiej generacji


Recenzenci szybko chwalili Hyundaia i10 drugiej generacji za jakość wykonania, praktyczność i stosunek jakości do ceny. Samochód został również doceniony za niskie zużycie paliwa. Pochwalono również szereg funkcji bezpieczeństwa samochodu, podobnie jak jego prowadzenie. Samochód jest również bardzo łatwy w prowadzeniu, co czyni go doskonałym wyborem zarówno dla nowych, jak i doświadczonych kierowców.
Negatywy drugiej generacji Hyundai i10
Jednym z powszechnych zarzutów jest to, że jazda samochodem może być nieco twarda, szczególnie na nierównych drogach. Niektórzy recenzenci zauważyli również, że silnik samochodu może być nieco głośny, szczególnie podczas przyspieszania. Ponadto niektórzy właściciele zgłaszali problemy ze skrzynią biegów samochodu, szczególnie w modelach z manualną skrzynią biegów. Wreszcie, było kilka wycofań dotyczących i10 drugiej generacji, w tym wycofanie w 2016 roku dotyczące wadliwych przełączników świateł hamowania.

Którego Hyundaia i10 drugiej generacji powinieneś kupić?


Jak w przypadku wszystkich samochodów budżetowych, podstawowy model jest dość spartański. Mowa o braku klimatyzacji, manualnych tylnych szyb i naprawdę tanio wyglądającym wnętrzu. Cóż, to tanie auto, więc nie ma się co dziwić, że podstawowy model wygląda tanio. Radzimy wybrać model po liftingu (po 2016 r.), który wygląda świeżo, ponieważ oryginał jest już nieco przestarzały. Modele zasilane LPG będą tańsze w eksploatacji, a jednocześnie będą wytwarzać mniej emisji. Minusem jest to, że i10s z silnikami benzynowo-LPG nie były wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, więc jeśli chcesz uniknąć manualnej skrzyni biegów, musisz spojrzeć na wersję benzynową samochodu.

Ceny używanego Hyundaia i10 drugiej generacji


Wraz z ogromnymi opóźnieniami w dostawach nowych samochodów ceny używanych samochodów poszły w górę, ale Hyundai i10 nadal jest świetną, niedrogą opcją. Ceny dobrego i20 drugiej generacji wahają się między [wstaw lokalny przedział cenowy]. Jak zawsze, pamiętaj o naszej ogólnej rekomendacji, aby wybrać najlepszy samochód, na jaki cię stać (taki, który był dobrze utrzymany i miał wszystkie serwisy wykonane na czas).
Jakie są alternatywy?
Jednym z głównych rywali Hyundaia i10 jest Volkswagen Up!, który słynie z doskonałej jakości wykonania i dopracowanych wrażeń z jazdy. Innym popularnym wyborem jest Ford Ka, który oferuje dobry stosunek jakości do ceny i szereg funkcji. Popularnym wyborem jest również Skoda Citigo, oferująca przestronne i dobrze zabudowane wnętrze. Wreszcie Kia Picanto to kolejny popularny konkurent, który oferuje dobry stosunek jakości do ceny i szereg funkcji.

0 Udostępnień