infografika
0 Udostępnień
Rok 2020 przyniósł nam wiele niespodziewanych zmian i sytuacji. Część z nas przeniosła swoje życie zawodowe do świata online, a część postanowiła…kupić samochód, żeby móc przemieszczać się bezpiecznie swoim własnym środkiem transportu! Postanowiliśmy przeanalizować te zmiany.

Jedno jest pewne – nie zmieniają się takie rzeczy jak nasza troska o najbliższych i myślenie o przyszłości. W 2020 bardzo dużo się o tym mówiło i pozwoliło nam się na chwilę zatrzymać w tym wszechobecnym pędzie.

Spotawheel jest zaufanym dealerem aut używanych, dlatego bezpieczeństwo naszych klientów było od samego początku na pierwszym miejscu. Zgodnie ze wszystkimi zaleceniami udostępniliśmy naszym klientom środki dezynfekujące, jak również do dnia dzisiejszego zachowujemy dystans społeczny.

A jak pandemia wpłynęła na preferencje Polaków? Jakich samochodów nasi klienci poszukiwali? Jakie auta sprzedały się najszybciej? Na te, jak inne pytania odpowiadamy poniżej!

Top 5 aut sprzedanych w 2020

sprzedane

Marka Opel ma się w naszym kraju dobrze! Opel Astra wygrywa w konkurencji najpopularniejszych aut sprzedanych przez Spotawheel w 2020 roku. Na kolejnych dwóch miejscach znajdują się bezpośredni konkurenci z klasy kompaktów – niezawodna Toyota Auris oraz świetnie prowadząca się propozycja od Forda – Focus. Nasi sprzedawcy nie narzekali również na brak zainteresowania mniejszym modelem forda, Fiestą. Na piątym miejscu rankingu znalazła się niezwykle popularna wśród polskich kierowców Skoda Fabia!

Chcecie się wyróżnić pośród posiadaczy aut kompaktowych? Przejrzeliśmy ofertę nieoczywistych kompaktów na naszym blogu: https://blog.spotawheel.pl/nieoczywiste-samochody-kompaktowe-przeglad-rynku/

Ciekawostki z różnych województw

województwa

Staramy się jasno i wyraźnie komunikować, że nieważne skąd jesteś – Spotawheel dostarczy Ci Twój nowy samochód pod drzwi. Jak widać, klienci naszej firmy pochodzą z całej Polski, dlatego postanowiliśmy podsumować ciekawostki na temat preferencji klientów z różnych województw.

Kto najbardziej lubi szare auta? A w którym województwie najlepiej sprzedawały się auta wyposażone w automatyczną skrzynię biegów? Wszystko znajdziecie na powyższej grafice 🙂

Czego pragną kobiety? Odpowiadamy!

czego pragną kobiety

To pytanie zadają sobie mężczyźni na całym świecie. Czysto teoretycznie należy stwierdzić, że prawdopodobnie nie znalazł się jeszcze taki, który mógłby na nie odpowiedzieć bez żadnych wątpliwości…ale Spotawheel znalazło odpowiedź!
Okazuje się, że Panie najchętniej wybierały Toyoty! Nic dziwnego, legendarna niezawodność brzmią bardzo rozsądnie. Mężczyźni najczęściej decydowali się na Fordy.

Co ciekawe, aż 69% kobiet decydowało się na auta benzynowe, podczas gdy zaledwie 52% mężczyzn wybrało podobnie. Jak myślicie – skąd taka różnica?

Najchętniej oglądane rodzaje aut

rodzaje aut

Spotawheel to nie tylko dealer aut używanych, ale również startup technologiczny. Słuchamy naszych klientów i obserwujemy to co najbardziej im się podoba.

Co ciekawe – najpopularniejsze na naszej stronie internetowej były samochody z kategorii SUV. Aż 26% wszystkich wyświetleń dotyczyło właśnie tej kategorii!

Jak to się przełożyło na sprzedaż? Tutaj mamy odrobinę inną sytuację, ponieważ jak widać na grafice powyżej, nasi klienci preferują auta małe oraz rodzinne kombi.

Jeżeli zastanawiasz się jak wyróżnia się crossover od SUVa – warto przejrzeć nasz post: https://blog.spotawheel.pl/crossover-jaki-to-samochod/

Porozmawiajmy o kolorach roku 2020!

kolory

Ci, którzy wybierali swoje samochody dobrze wiedzą, że niebagatelną kwestią podczas poszukiwań jest kolor karoserii. O ile w przypadku aut firmowych ma to mniejsze znaczenie, o tyle jeżeli szukamy sobie auta, które będzie kompanem naszych rodzinnych podróży – zaczyna odgrywać to dużą rolę.

Aż 21% aut wyświetlanych na naszej stronie było…srebrne. A srebrny to jeden z najpraktyczniejszych kolorów karoserii! 18% klientów zdecydowało się na zakup samochodów białych. Ciekawe!

Najszybciej sprzedane auta w 2020

najszybciej sprzedane

Tym razem poruszymy temat, który miał ogromne znaczenie pośród naszych sprzedawców. Możemy po cichu powiedzieć, że był to obszar pewnego rodzaju konkurencji wśród naszych pracowników – kto sprzeda samochód najszybciej!
Jak widzicie, samochody udawało nam się sprzedać nawet w kilka godzin od publikacji ogłoszenia. Czy nas to dziwi? Nie do końca. Dobry, godny zaufania i sprawdzony samochód szybko znajduje swojego nabywcę.

PS. Poniedziałki to najgorętszy dzień w naszym kalendarzu!

Naj…roku 2020

samochody naj

Kwestię najszybciej sprzedanego auta już poruszyliśmy, jednak warto podkreślić, że była nią czerwona Włoszka – Alfa Romeo Mito, którą sprzedaliśmy w zaledwie 4 godziny od wystawienia!

Najbardziej luksusowym i najlepiej wyposażonym autem jakie sprzedaliśmy w 2020 roku była rodzinna Kia Sorento – nie było drugiego tak dobrze wyposażonego Sorento na rynku 🙂

Najtańszym autem jakie sprzedaliśmy w 2020 roku był mały Volkswagen Fox. Godny podkreślenia jest fakt, że najtańszy wcale nie oznacza najgorszy. Autko jest dalej w rękach osoby, której je sprzedaliśmy i spisuje się świetnie!

Autem, które najchętniej oglądaliście na naszej stronie było sportowo wyglądające Audi A5.

Czego używają nasi klienci?

urządzenia

Postanowiliśmy się również przyjrzeć temu z jakich urządzeń korzystaliście, aby oglądać nasze auta. Okazuje się, że aż 37% gości na naszej stronie używało urządzeń marki Samsung, natomiast z iPhone’ów korzystało 8% użytkowników.
Co ciekawe – oglądacie nas również za pośrednictwem SmartTV. Słuszny pomysł – obejrzeć swoje przyszłe auto na dużym ekranie! 🙂

Czas na 2021!

samochody Spotawheel

Na koniec chcielibyśmy życzyć Wam wszystkiego dobrego w 2021 roku. Jesteśmy przekonani, że będzie lepszy niż tak nielubiany 2020, a my jako firma obiecujemy, że dopilnujemy, aby tak się stało w kontekście aut używanych.

Staramy się, aby rynek aut używanych był jak najbardziej transparentny i widzimy, że przynosi to efekty. Coraz więcej z Was decyduje się na zdalny zakup samochodu. Nie udałoby się to bez zaufania, za co bardzo Wam dziękujemy.

Sprawdź naszą ofertę i miej pewność, że wybierasz najlepiej. Pamiętajcie – do każdego auta udostępniamy raport techniczny 200+. Wszystkie samochody z oferty Spotawheel zostały również poddane serwisowi, żebyście nie musieli się o nic martwić od początku użytkowania. A to wszystko w miłej atmosferze i z dostawą do domu. Czy może być lepiej? 🙂

0 Udostępnień