0 Udostępnień

Opel Corsa, ukochana tabliczka znamionowa w branży motoryzacyjnej, ewoluował przez lata, stając się symbolem niezawodności, wszechstronności i radości z jazdy. Wprowadzony w 1982 roku, szybko zyskał popularność jako kompaktowy samochód oferujący praktyczność, komfort i przystępną cenę. Z każdą nową generacją Opel udoskonalał Corsę, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom klientów. Corsa E piątej generacji wzniosła te cechy na nowy poziom. W tym artykule przyjrzymy się specyficznym funkcjom i ulepszeniom Corsy E oraz przeanalizujemy jej pozycję wśród klientów i na rynku motoryzacyjnym, oferując wszystkie informacje potrzebne przed zakupem używanego Opla Corsa E.

Opel Corsa E piątej generacji


Wprowadzona na rynek w 2014 roku Corsa E przyniosła znaczne udoskonalenia w stosunku do swojego poprzednika (oczywiście Corsy D). Prezentował świeży wygląd zewnętrzny, charakteryzujący się smukłymi liniami, odważnymi konturami i pewną siebie sylwetką. Wprowadzenie wysokiej jakości materiałów we wnętrzu poprawiło ogólne wyrafinowanie i komfort. Corsa E była również świadkiem znacznych postępów technologicznych, takich jak systemy informacyjno-rozrywkowe z ekranem dotykowym, opcje łączności i zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

Corsa E otrzymała pozytywne recenzje zarówno od dziennikarzy, jak i klientów. Był chwalony za stylową estetykę, zwinne prowadzenie i wydajne silniki. Co więcej, zdobył uznanie dzięki nagrodom, takim jak „Samochód Roku” w kilku krajach europejskich, umacniając swoją pozycję czołowego pretendenta w konkurencyjnym segmencie samochodów kompaktowych.

Silnik Opla Corsy E piątej generacji


Wprowadzony u szczytu fali downsizingu wśród wszystkich głównych graczy na rynku europejskim, najczęściej komentowanym silnikiem Corsy E był całkowicie nowy, trzycylindrowy, turbodoładowany, 1,0-litrowy silnik ECOTEC z bezpośrednim wtryskiem. Opel zaoferował również przyzwoity wybór swoich bardziej klasycznych silników, a pełną listę można znaleźć poniżej:

1.0 ECOTEC (trzy cylindry, benzyna, 89 KM i 113 KM)
1.2 (cztery cylindry, benzyna, 69 KM, do 2018 r.)
1.4 (czterocylindrowy, benzynowy, 89 KM i wersja turbo o mocy 99 KM)

1.3 CDTI (cztery cylindry, olej napędowy, 74 KM i 94 KM)

1.4 (cztery cylindry, LPG, 90 KM)

W zależności od rynku, skrzynie biegów dostępne dla Opla Corsy E były 5- i 6-biegową manualną, 6-biegową automatyczną i 5-biegową automatyczną manualną (tzw. „automatyczna skrzynia biegów”).


Zalety piątej generacji Opla Corsy E


Corsa E zaprezentowała kilka wyjątkowych cech, które odróżniają ją od rywali. Recenzenci chwalili jego precyzyjny układ kierowniczy, responsywne podwozie i szeroką gamę opcji silnika dostosowanych do różnych preferencji i potrzeb w zakresie jazdy. Wydajne silniki oferowały imponujące wartości zużycia paliwa bez uszczerbku dla osiągów. Ponadto Corsa E wyróżniała się przestronnością wnętrza i praktycznością, co czyni ją idealnym wyborem do miejskich dojazdów do pracy i codziennego użytku.

Wady Opla Cordy piątej generacji

Chociaż Corsa E miała wiele pozytywnych cech, spotkała się również z krytyką w niektórych obszarach. Niektórzy recenzenci zwrócili uwagę na brak wyrafinowania w jakości jazdy na nierównych nawierzchniach, powołując się na nieco twardą konfigurację zawieszenia. Ponadto kilku klientów zgłosiło problemy z komponentami elektrycznymi lub drobne problemy z niezawodnością, chociaż nie były one powszechne. Opel niezwłocznie zajął się wszelkimi wycofaniami fabrycznymi, zapewniając zadowolenie i bezpieczeństwo klientów.

Jakiego Opla Corsę warto kupić?

Biorąc pod uwagę Corsę E jako samochód używany, popularnym i niezawodnym wyborem okazał się silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra w połączeniu z manualną skrzynią biegów. Ta kombinacja zapewniała dobrą równowagę między osiągami, oszczędnością paliwa i przystępną ceną. Jednak przy podejmowaniu decyzji o zakupie warto wziąć pod uwagę historię konserwacji i stan poszczególnych pojazdów. Warto zauważyć, że Corsa E nie przeszła liftingu, więc nie ma zaktualizowanej wersji, której należy szukać przy zakupie. Opel planował wprowadzenie na rynek nowej generacji Corsy F w 2017 roku, więc nie widzieli sensu skupiać się na liftingu. Ponieważ PSA (Peugeot SA, obecnie Stellantis) kupiło Opla od GM w 2017 roku, niemiecka marka wypuściła szóstą generację dopiero w 2019 roku, a my zostaliśmy z tym samym modelem Corsy na rynku od 5 lat, co jest bardzo nietypowe w naszym czasy.

Ceny używanego Opla Corsy E piątej generacji


Wraz z ogromnymi opóźnieniami w dostawach nowych samochodów ceny samochodów używanych poszły w górę niezależnie od modelu. Czasy tanich samochodów, które były również niezawodne, już dawno minęły. Jak zawsze, pamiętaj o naszej ogólnej rekomendacji, aby wybrać najlepszy samochód, na jaki cię stać (taki, który był dobrze utrzymany i miał wszystkie serwisy wykonane na czas).

Alternatywy

Corsa E zmierzyła się z konkurencją ze strony innych popularnych samochodów kompaktowych, w tym Forda Fiesty, Volkswagena Polo i Renault Clio. Podczas gdy każdy rywal miał swoje mocne strony, a Fiesta i Clio, Corsa E wyróżniała się doskonałą dynamiką jazdy, wygodnym wnętrzem i ogólnym stosunkiem jakości do ceny. Ponadto Corsa E wyróżniała się niskim zużyciem paliwa i niskimi kosztami eksploatacji, oferując przewagę nad niektórymi konkurentami.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień