0 Udostępnień

Rok 2020 przez wiele osób opisywany był słowem „dziwny”. 2021 przywrócił nam natomiast nadzieję na normalność. Zdążyliśmy się już z nim jednak pożegnać, więc nadszedł czas podsumowania. Zebraliśmy wszystkie informacje, które pozwolą zapamiętać to, co było w tym roku ważne: sprzedaż, rekordy, nagrody i kluczowe liczby. Oto rok 2021 oczami Spotawheel.

Bestsellery Spotawheel: 5 najczęściej kupowanych przez Was modeli

5 najchętniej kupowanych modeli

Absolutnym bestsellerem w roku 2021 był Opel Astra. Nic dziwnego – to wszechstronny i praktyczny kompakt występujący w wielu różnych wersjach nadwozia, który z resztą potwierdził swoją klasę już przed rokiem, kiedy również uplasował się na pierwszej pozycji w tym zestawieniu. Zarówno na pytania o dynamicznego hatchbacka z silnikiem benzynowym, jak i o oszczędne kombi z dieslem, odpowiedź naszych sprzedawców była często taka sama – proszę pomyśleć o kompaktowym Oplu… Więcej o generacji K tego modelu napisaliśmy tutaj.

Na drugim miejscu uplasował się Ford Focus będący jednocześnie bezpośrednim rywalem zwycięskiego Opla. To również praktyczny samochód występujący w wielu różnych wariantach. Co więcej, kierowcy popularnego Forda bardzo chwalą ten model za doskonałe prowadzenie wyróżniające go na tle konkurencji.

Podium zamyka Toyota Yaris, czyli japoński hit należący do segmentu małych miejskich aut. Czym zdobyła serca naszych klientów? Wielu pokochało ją za niewielkie gabaryty pozwalające sprawnie poruszać się po mieście. Część osób wybrała ten model poszukując niedrogiej hybrydy. Niewielka Toyota ze zelektryfikowanym napędem jest bowiem prawdziwym królem oszczędności!

Czwarta i piąta pozycja należą kolejno do Renault Megane i Nissana Qashqai. Wysokie miejsce francuskiego auta kompaktowego dla wielu może być nieoczywiste. W tym segmencie są przecież tak popularne auta jak Skoda Octavia, czy Volkswagen Golf. Renault zdecydowanie jednak wyróżnia się na ich tle stylistyką wnętrza i projektem deski rozdzielczej. “Dopiero” piąta pozycja Nissana Qashqai i jednocześnie pierwszego SUV-a w naszym zestawieniu może zaskakiwać. Wydawałoby się bowiem, że w dobie popularności podwyższonych aut, lista powinna być przez nie okupowana. Nie zmienia to faktu, że Qashqai to świetny samochód, który zaspokoi potrzeby zarówno rodzin z dziećmi, jak i singli szukających wygodnego auta do miasta.

Wartym odnotowania jest fakt, że połowa samochodów sprzedanych przez Spotawheel w 2021 roku miała nie więcej niż 5 lat!

Diesel, benzyna czy może… elektryczny?

Diesel czy benzyna?

Odwieczna “wojna” pomiędzy zwolennikami aut benzynowych i fanami diesli rozstrzygnęła się w 2021 roku na korzyść tych pierwszych. Co ze zwolennikami innych napędów? Ci zostali daleko w tyle, ponieważ samochody z silnikami benzynowymi i diesle stanowiły łącznie ponad 90% naszej sprzedaży.

Skrzynia automatyczna czy manualna?

Chociaż coraz szersza grupa kierowców zdaje się być przekonana do automatycznych skrzyń biegów, nie do końca ma to odzwierciedlenie w preferencjach zakupowych… Na skrzynię manualną zdecydowało się aż 75% naszych klientów.

Najpopularniejsze kategorie

Najpopularniejsze kategorie

Najbardziej poszukiwaną grupą aut w roku 2021 były modne SUV-y. Chociaż poszczególne modele nie stały się największymi hitami sprzedaży, jednak jako cała kategoria budziły największe zainteresowanie.

Na drugim miejscu uplasowały się kompaktowe hatchbacki, takie jak wymieniony wcześniej Opel Astra lub Ford Focus.

Ostatni stopień na podium popularności należy natomiast do aut typu kombi. Rodzinna klasyka wciąż ma się więc całkiem nieźle.

Wyróżnione auta

Wyróżnione auta

Zacznijmy od szybkości. W tej kategorii zdecydowaliśmy się na przyznanie dwóch nagród. Pierwszą z nich przygotowaliśmy dla auta, które było w 2021 roku najszybsze… pod względem czasu sprzedaży. Jedynie kilka godzin na naszej stronie wystarczyło, aby pewien egzemplarz Toyoty Yaris znalazł nowego właściciela.

Jednak naprawdę najszybszym (pod względem przyspieszenia) autem z naszej zeszłorocznej oferty okazało się wyjątkowe BMW 335d z potężnym, 3-litrowym, podwójnie doładowanym dieslem pod maską. Mniej niż 5 sekund w rodzinnej limuzynie mogło naprawdę zaskoczyć podczas jazdy próbnej.

Gwiazdą oferty okazał się natomiast pewien egzemplarz Forda Kugi, który wygenerował największą ilość wizyt na naszej stronie. W czym krył się sekret tego auta? Oczywiście, możemy przypuszczać, że chodziło o świetną prezencję i bogate wyposażenie, jednak to akurat w Spotawheel nie jest wyjątkiem.

Najbardziej luksusowym i jednocześnie najdroższym sprzedanym przez nas autem w roku 2021 było Volvo XC90. Potężny SUV to prawdziwy krążownik szos kryjący we wnętrzu bezkompromisowy luksus. Kierowcy tego modelu mówią, że oferowany w nim komfort wart jest każdej wydanej złotówki. Wiemy więc, że nasz klient dokonał świetnego wyboru!

Kupno tylko po jeździe próbnej, a może zdalnie i bez wychodzenia z domu?

Rok 2021 był dla Spotawheel rokiem wyjątkowym, ponieważ w jego połowie uruchomiliśmy nasze Centrum w Jankach. Wszystkie auta z naszej oferty są tam dostępne do jazdy testowej – to mniej niż pół godziny drogi z centrum Warszawy!

Otwierając Centrum w Jankach nie zapomnieliśmy jednak o klientach preferujących zakup zdalny. Tak naprawdę to oni nie dali zapomnieć o sobie, ponieważ transakcje online stanowiły ponad 50% wszystkich dokonanych w ubiegłym roku. Cieszymy się, że dzięki nam możecie kupić auto w ogóle nie wychodząc z domu!

Co czytaliście najchętniej na naszym blogu?

Wizyty na stronie

W sumie na naszej stronie spotawheel.pl odnotowaliśmy ponad 10 milionów wyświetleń! Chociaż sednem naszej działalności jest sprzedaż sprawdzonych samochodów używanych, czujemy się odpowiedzialni nie tylko za własne wyniki.

Misja zmiany polskiego rynku aut używanych obliguje nas także do innych aktywności, takich jak dzielenie się z Wami naszą wiedzą. Chętnie robimy to na naszym blogu, który również cieszy się rosnącą popularnością. W zeszłym roku nasze autorskie treści czytało niemal 300 tysięcy osób!

Najchętniej czytane artykuły 2021 roku:
1. Wszystkie 7-osobowe samochody na rynku
2. Rozrząd: czym jest, ile kosztuje i co ile go wymieniać?
3. 7 niepokojących objawów…, którymi NIE trzeba martwić się na zapas

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Wierzymy, że nadchodzący rok będzie dla nas równie ekscytujący, co poprzedni. Zachęcamy więc do regularnego śledzenia naszych poczynań i spędzenia nadchodzących wyjątkowych momentów z nami, za kierownicą wymarzonego auta!

Podsumowanie zamieszczonych w tym wpisie infografik znajdziecie poniżej:

0 Udostępnień