0 Udostępnień

W życiu każdego auta przychodzi czas zmiany właściciela. Powody sprzedaży auta mogą być różne. Czasem decydującym czynnikiem jest powiększenie rodziny i konieczność zakupu większego, bardziej przystosowanego do potrzeb familijnych pojazdu. Albo zwyczajnie chęć odmiany – to również jeden z popularnych powodów sprzedaży samochodu.

Sprzedać samochód można na wiele sposobów. Ich wybór zależy od naszych preferencji i tego, ile tak naprawdę czasu chcemy poświęcić na ten proces. Mamy zatem kilka opcji sprzedaży auta do wyboru.

  • Można wywiesić kartkę na szybie samochodu i liczyć na łut szczęścia, że ktoś ją zauważy i zechce nawiązać kontakt.
  • Można też wystawić ogłoszenie na jednym z dostępnych portali internetowych. Opcja taka ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony zwiększa szansę na dotarcie do szerszego grona zainteresowanych. Z drugiej strony musimy się liczyć z licznymi telefonami i wizytami potencjalnych kupujących. Mniejsi lub więksi eksperci z dziedziny motoryzacji na pewno chętnie podzielą się z nami swoją ekspertyzą na temat stanu naszego auta.
  • Trzecią opcją sprzedaży auta jest skorzystanie z komisu samochodowego. Ten wariant jest również dość popularny, jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu transakcji. Minusem sprzedaży komisowej może być sporo niższa kwota, którą nam w komisie zaproponują.
  • Aby sprzedać auto na swoich warunkach, szybko, bezpiecznie i bezstresowo, można skorzystać z usług internetowego dealera używanych aut, jakim jest Spotawheel.pl. Na stronie można wypełnić prosty formularz i uzyskać szacunkową wycenę auta w kilka minut. Po tym już tylko wizyta w celu sprawdzenia stanu technicznego samochodu. Gotówka pojawi się na koncie sprzedającego za pomocą błyskawicznego przelewu.
Sprzedaż auta

Wybór jednej z powyższych metod sprzedaży samochodu należy, rzecz jasna, do jego właściciela. W każdym z tych przypadków warto jednakże zadbać o parę aspektów, które dadzą gwarancję, że cena, jaką otrzymamy za nasze auto będzie satysfakcjonująca, a sam proces jego sprzedaży będzie bezproblemowy i przyjemny. Oto pięć punktów, na które warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na sprzedaż samochodu. Każdy z nich ma wpływ na jego wartość.

  1. Regularne serwisowanie i dbanie o stan techniczny auta. Upewnij się, że masz ze sobą dokumenty świadczące o tym, że auto przechodziło regularne przeglądy i nie ma wątpliwości co do jego stanu technicznego. Pamiętaj o wszystkich kompletach kluczyków.
  2. Zadbaj o pierwsze wrażenie – lśniąca karoseria umytego auta to duży plus. Pamiętaj, że kupuje się głównie oczami. Wiemy doskonale, że na powierzchni karoserii mogą pojawić się ślady wynikające z normalnego użytkowania. To normalne i nikt nie oczekuje, że auto będzie wyglądać jak z fabryki. Niemniej jednak powinno się dać bez problemu ocenić stan karoserii.
  3. Przed wizytą oceniającą stan techniczny zadbaj o schludny wygląd auta. Jeśli możesz, umyj je, odkurz, zadbaj o estetyczne wnętrze samochodu.
  4. Jeśli masz dodatkowe opony – warto je również dostarczyć.
  5. A przede wszystkim, skorzystaj z bezpłatnego formularza wyceny auta na naszej stronie. Zanim umówisz się z nami na wizytę sprawdzającą stan techniczny, dowiesz się, ile możemy Ci szacunkowo zaoferować za Twój samochód. Co najważniejsze, zrobisz to bez wychodzenia z domu.

Więcej o tym, jak sprzedaż auto w 2022 roku szybko i korzystnie, dowiecie się z tego wpisu.

0 Udostępnień