Czy warto kupować nowe auto?
0 Udostępnień

Zakup nowego samochodu często kojarzy się z prestiżem. Taki pojazd, nowoczesny i drogi, jest pożądany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jednak toczy się debata, czy faktycznie opłaca się wybierać nowe auto, zwłaszcza w świetle argumentów zwolenników aut używanych. Przyjrzymy się zatem, czy zakup nowego pojazdu jest dobrym wyborem.

Aspekt Finansowy Nowego Auta

Kluczowym problemem przy zakupie nowego auta jest jego szybka utrata wartości rezydualnej. Samochody, w zależności od klasy, mogą kosztować od 50 tysięcy złotych do nawet 500 tysięcy złotych. Niestety, podobnie jak domy czy złoto, nie zachowują one swojej wartości na stałym poziomie. Auto z salonu po kilku latach używania jest sprzedawane za znacznie niższą kwotę. W ciągu pierwszych czterech lat samochód traci około 40-50% swojej wartości, co jest szczególnie zauważalne w przypadku luksusowych modeli.

Kryzys Półprzewodników i Jego Wpływ

Pandemia COVID-19 miała znaczący wpływ na rynek motoryzacyjny, w tym na problem z dostępnością półprzewodników. Te elementy elektroniczne, kluczowe w produkcji nowoczesnych pojazdów, stały się deficytowe. Skutkowało to wydłużeniem czasu oczekiwania na nowy samochód do niemal roku. Przyczyniły się do tego przerwane łańcuchy dostaw oraz większe zapotrzebowanie na elektronikę użytkową podczas kwarantanny.

Podsumowanie – Czy Nowy Samochód Jest Wart Swojej Ceny?

Chociaż nowy samochód może zwiększyć prestiż, zakup używanego pojazdu wydaje się być bezpieczniejszą opcją. Używane auto nie traci tak szybko na wartości, a potencjalne naprawy i wymiana części wciąż są tańszą alternatywą niż zakup nowego modelu z salonu. Długi czas oczekiwania, szybka utrata wartości i duże obciążenie finansowe to czynniki, które sprawiają, że wybór używanego auta może być bardziej korzystny.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień