Audi Q3
0 Udostępnień

Audi Q3 jest popularnym wyborem wśród SUV-ów, szczególnie cenionym za jego wszechstronność zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. Prezentujemy szczegółowy przegląd jego specyikacji, w tym dane techniczne, spalanie, najczęstsze awarie i zakres cenowy.

Dane Techniczne Audi Q3

Model Q3, będący częścią linii SUV Audi, wyróżnia się pochyloną tylną szybą i stosunkowo niewielkim rozstawem osi. Pomimo mniejszej przestrzeni pasażerskiej, oferuje pojemny bagażnik. Pod względem silnika, dostępne są opcje TFSI i 2.0 TDI, z możliwością wyboru między wersjami benzynowymi i dieslem. RS Q3 wyróżnia się silnikiem 2.5 TFSI z pięcioma cylindrami. Pojazd wyposażony jest także w napęd quattro z dołączaną tylną osią.

Spalanie Audi Q3

Audi Q3 nie należy do najbardziej oszczędnych pojazdów. Średnie spalanie wynosi 6,4 l/100 km przy prędkości 90 km/h i wzrasta do 10,1 l/100 km przy 140 km/h. W mieście, w zależności od stylu jazdy, spalanie może wahać się od 9 do 19 l/100 km.

Najczęstsze Awarie Audi Q3

Audi Q3 generalnie cechuje się dobrą niezawodnością. Główne problemy techniczne pojawiają się po przejechaniu 200 tys. kilometrów, w tym naprawa skrzyni S-tronic, zawieszenia i elementów jednostki napędowej. W modelach sprzed 2014 roku często występuje problem z chłodnicami EGR.

Cena Audi Q3

Cena Audi Q3 zależy od wybranej specyfikacji silnika i wyposażenia dodatkowego. Waha się od 100 do 300 tys. złotych, z możliwością personalizacji wykończenia wnętrza i dodatkowych systemów, takich jak czujniki parkowania.

Podsumowując, Audi Q3 to wszechstronny SUV oferujący różne opcje silnikowe i personalizację, ale z potencjalnie wysokim spalaniem i kosztami napraw po osiągnięciu wysokiego przebiegu.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień