0 Udostępnień

Na podstawie danych zebranych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar z 2023 roku, można przewidzieć, że trendy zakupowe samochodów używanych w Polsce w 2024 roku podobne. W 2023 roku, mimo ogólnych podwyżek cen, znacznie poprawiła się dostępność samochodów. W drugiej połowie roku pojawiły się nawet rabaty. Średnia ważona cena sprzedaży nowych samochodów osobowych wzrosła o około 18 tys. zł, osiągając pułap około 173 tys. zł. Co oznacza 70-procentowy wzrost cen w ciągu ostatnich pięciu lat.

Popularne marki i modele

W kategorii samochodów ekonomicznych, Toyota utrzymała pozycję lidera, z najpopularniejszym modelem Toyota Corolla, po niej Skoda Octavia i Toyota Yaris. W segmencie premium, Audi wyprzedziło ubiegłorocznego lidera, BMW. Wśród modeli premium największą popularnością cieszyło się Volvo XC60.

Samochody używane elektryczne i premium

Wzrosło też zainteresowanie samochodami elektrycznymi, z Teslą na czele. Segment premium zanotował rekordowy rok, z udziałem w rynku na poziomie około 23% i liczbą rejestracji około 109 tys. sztuk.

Prognozy na 2024

Oczekuje się, że w 2024 roku Polacy będą kontynuować swoje upodobania co do marek i modeli. Przy zachowaniu stabilności rynku, popularność modeli takich jak Toyota Corolla czy Volvo XC60 pozostanie wysoka. Jednocześnie, coraz większe zainteresowanie samochodami elektrycznymi, szczególnie Teslą, może świadczyć o zmieniających się preferencjach polskich konsumentów w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień