0 Udostępnień

Polski rynek motoryzacyjny charakteryzuje się bogactwem i ciągłym rozwojem. Każdego roku kierowcy mają okazję poznać nowe modele samochodów, zarówno miejskich, jak i przeznaczonych do dłuższych podróży.

Produkcja samochodów w Polsce – jak wygląda ta branża?

Przemysł motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się rozwija. W ostatnim czasie nasz kraj stał się kluczowym punktem produkcji samochodowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Mimo że nie wszyscy są świadomi tej sytuacji, w Polsce produkuje się sporo aut, co przyczynia się do wzrostu gospodarczego.

Sektor ten zapewnia również wiele miejsc pracy. Z danych Polskiej Izby Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że zatrudnia ponad 200 000 osób na różnych etapach produkcji, od montażu po malowanie i wytwarzanie komponentów.

Znajomość rodzimych marek samochodowych ma więc znaczenie nie tylko dla kierowców, ale i osób poszukujących pracy w tym sektorze. Nowe fabryki oznaczają setki miejsc pracy dla lokalnej społeczności.

Jakie samochody produkuje się w Polsce? Produkcja komponentów

Polska to ważny ośrodek nie tylko produkcji samochodów, ale i podzespołów. W kraju działają liczne zakłady produkujące silniki, skrzynie biegów, układy hamulcowe, opony i inne elementy samochodowe. To zwiększa dostępność części zamiennych.

Ponadto Polska przyciąga inwestycje międzynarodowych producentów, którzy rozbudowują i modernizują istniejące fabryki oraz otwierają nowe.

Jakie samochody produkuje się w Polsce? Volkswagen

Wśród marek produkowanych w Polsce znaczącą rolę odgrywa Volkswagen Group. Poznańska fabryka tej marki to główne miejsce produkcji aut dostawczych, takich jak Caddy i Transporter. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków produkcji tego typu pojazdów w Europie.

Drugim ważnym punktem jest Września, gdzie produkowany jest model Crafter. Zakład ten ma kluczowe znaczenie dla globalnego łańcucha dostaw Volkswagena.

Jakie samochody produkowane są w Polsce? Fiat i Toyota

Tyska fabryka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) specjalizuje się w produkcji małych aut osobowych, takich jak Fiat 500 czy Panda.

Drugi zakład FCA w Bielsku-Białej zajmuje się produkcją modelu 500 L.

Również Toyota odgrywa ważną rolę w polskim przemyśle motoryzacyjnym. Fabryka w Jelczu-Laskowicach to jedyne miejsce produkcji japońskiego producenta w Polsce, specjalizujące się w wytwarzaniu samochodów osobowych i hybrydowych. Modele takie jak Toyota Yaris, zarówno w wersji benzynowej, jak i hybrydowej, są tu produkowane.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień