0 Udostępnień

Przy tak bogatej ofercie na rynku samochodowym nic dziwnego, że zakup samochodu jest wynikiem złożonego procesu przemyśleń, podczas którego trzeba wziąć pod uwagę wiele cech, które mogą skutecznie zaspokoić Twoje potrzeby. Mercedes-Benz GLC sprawia wrażenie samochodu przeznaczonego dla współczesnego człowieka, oferującego doskonałe wrażenia z jazdy zarówno na ruchliwych ulicach miasta, jak i w terenie. Ale przyjrzyjmy się w tym artykule, jakie cechy udało się spełnić słynnemu producentowi samochodów w tym dobrze wyglądającym i eleganckim pojeździe o męskich liniach i wielu zaawansowanych technologicznie elementach. I wreszcie, czy Mercedes GLC jest samochodem niezawodnym i bezpiecznym?

Co oznacza Mercedes GLC?

Nazwa Mercedesa GLC nie jest zbyt trudna do rozszyfrowania. Mercedes-Benz używa notacji GL w swoich modelach SUV-ów z klasycznymi silnikami, a C pochodzi z Mercedesa Klasy C, którym ten średniej wielkości SUV klasy premium może się pochwalić pod wieloma względami. Umiejscowienie w klasie C pokazuje nam, że jest on przeznaczony do działania na rynku jako rywal dla BMW X3 i Audi Q5.
Został zaprezentowany w salonie w 2015 roku, a na rynek miał wejść w 2016 roku jako zamiennik modelu Klasy GLK. Choć projektanci postrzegali go jako kompaktowego SUV-a, użytkownicy postrzegali go jako crossovera średniej wielkości.
Aktualizacje modelu w 2019 roku przyniosły nowe wyposażenie i technologię, a w 2021 roku wprowadzono silniki hybrydowe typu plug-in, dzięki czemu GLC dotrzymał kroku najlepszym modelom w swojej klasie. W przeciwieństwie do Mercedesa Klasy A i GLA, które wyglądają dość podobnie, GLC nie wydaje się pasować do Klasy C. W rzeczywistości jest to luksusowy samochód klasy premium, a oba modele mają wspólne silniki, wiele części wewnętrznych i inne elementy mechaniczne.

Mercedes-Benz GLC i wrażenia z jazdy

W Mercedesie GLC nie ma zbyt wielu opcji silnikowych, ale dwie opcje silników wysokoprężnych zapewniają doskonałą płynność w ruchu. Wszystkie są również wyposażone w standardowy napęd na wszystkie koła – system, który Mercedes nazywa 4MATIC. GLC prowadzi się jak crossover, ale jest równie wygodny i wyrafinowany jak luksusowy sedan.
GLC czuje się najlepiej, gdy prowadzi się go w zrelaksowany i beztroski sposób, a nie podczas wymagających podróży. Chociaż wszystkie modele są standardowo wyposażone w inteligentne amortyzatory, wydaje się, że zostały one zoptymalizowane specjalnie pod kątem pochłaniania nierówności i poprawy komfortu jazdy, a nie zapewniania bardziej precyzyjnych reakcji.
GLC lekko się przechyla podczas pokonywania ostrych zakrętów, ale nie na tyle, aby było to uciążliwe i mniej niż Audi i Volvo. Układ kierowniczy jest wystarczająco precyzyjny, ale wydaje się dość lekki i wymaga stosunkowo szerokich manewrów, więc nie ma przeszkód dla szybkiej jazdy. Zaleca się jednak łatwiejsze wciśnięcie pedału gazu i jazdę zrelaksowaną, co Mercedes radzi sobie bardzo dobrze.

Niezawodność i bezpieczeństwo od Mercedes-Benz

Pod względem niezawodności Mercedes-Benz GLC otrzymuje w Historii Pojazdu dobrą ocenę 7/10. W Mercedesie GLC 2019 nie napotkano żadnych większych problemów, chociaż koszty napraw są wyższe niż w konkurencyjnych modelach. Wszystkie modele z lat 2016–2022 są w miarę niezawodne pomimo upływu czasu.
GLC jest bezpieczny, uzyskując doskonałe 5 gwiazdek w oficjalnych testach zderzeniowych. Jest standardowo wyposażony w funkcję automatycznego hamowania awaryjnego oraz kamerę cofania. Opcjonalne ulepszenia obejmują adaptacyjny tempomat i asystenta utrzymania pasa ruchu.

Godne pozazdroszczenia funkcje hi-tech

Jedną z mocnych stron Mercedesa GLC jest obecność najnowocześniejszych rozwiązań poprawiających komfort, bezpieczeństwo i wrażenia z jazdy. Połączenie samochodu z aplikacją Mercedes Me na smartfonie niesie ze sobą wiele korzyści: możesz odblokować lub zablokować drzwi, uruchomić silnik, sprawdzić ciśnienie w oponach czy monitorować zbiornik paliwa. Centrum informacyjno-rozrywkowe jest intuicyjne, a system nawigacji działa doskonale.
Środek deski rozdzielczej jest zdominowany przez pojedynczy kawałek drewna lub błyszczącego czarnego forniru, który zaczyna się tuż pod ekranem systemu informacyjno-rozrywkowego i biegnie w dół, aby połączyć się z konsolą środkową. Ale wszystko to zostaje przyćmione przez najnowszą generację Klasy C, która otrzymuje duży, portretowy ekran dotykowy i bardziej futurystyczną nawigację.

Trzeba powiedzieć, że Mercedes GLC zachowuje się rozsądnie pod względem zużycia paliwa i na długich, gładkich drogach można sporo zaoszczędzić. Jest to zatem crossover klasy premium posiadający wszystkie atrybuty zapewniające komfort, funkcjonalność, wydajność, niezawodność i doskonałe wrażenia z jazdy.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień