0 Udostępnień

Do czasu całkowitego przejścia na technologię nieemisyjną samochody hybrydowe są dziś optymalnym rozwiązaniem pozwalającym oszczędzać paliwo i zmniejszać emisję spalin. Ilekroć interesują nas kwestie ochrony środowiska, chodzi nam przede wszystkim o niezawodność i opłacalność zakupu samochodu napędzanego zarówno silnikiem elektrycznym, jak i silnikiem spalinowym. W tym artykule zbadamy zalety samochodu hybrydowego i najbardziej niezawodne opcje, jakie można kupić w ofercie samochodów używanych Spotawheel.

Jak działa samochód hybrydowy?

Samochód hybrydowy napędzany jest silnikiem elektrycznym i silnikiem spalinowym, które współpracują lub osobno. Dwa różne źródła zasilania oznaczają niższą emisję spalin w porównaniu z konwencjonalnymi samochodami benzynowymi lub wysokoprężnymi. Modele hybrydowe stanowią kompromis pomiędzy pojazdami elektrycznymi a pojazdami benzynowymi lub wysokoprężnymi i łączą w sobie najlepsze cechy obu. Rezultat: redukcja emisji przy jednoczesnym utrzymaniu zasięgu na drodze.

Zalety samochodu hybrydowego

Ze względu na sposób działania istnieje kilka kluczowych zalet samochodów hybrydowych, o których warto wspomnieć przed zakupem takiego pojazdu.


Oszczędność paliwa


Samochody hybrydowe okazały się bardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa niż konwencjonalne pojazdy benzynowe/diesel ze względu na poprawę redukcji masy, aerodynamiki i mniejszego silnika. Ponadto samochody hybrydowe, jeśli to możliwe, będą napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym, co ma duży wpływ na zużycie paliwa przez samochód.

Niższe koszty utrzymania

Samochody hybrydowe są projektowane tak, aby wytrzymać dłużej i działać lepiej niż samochody benzynowe lub wysokoprężne. Mają mniej części, co oznacza, że ​​wymagają mniej konserwacji niż tradycyjny samochód.

Lekkie materiały


Projektanci wyposażyli pojazdy hybrydowe w lżejsze materiały i mniejszy silnik, który waży mniej, dzięki czemu do napędzania pojazdu potrzeba mniej energii. Mniejszy silnik spalinowy jest kompensowany przez silnik elektryczny, który wspomaga moc.

Niezawodność

Testy niezawodności przeprowadzone na samochodach hybrydowych wykazały, że uzyskały one lepsze wyniki niż samochody napędzane paliwem, przy czym awarie techniczne są rzadsze ze względu na uproszczoną konstrukcję mechaniczną i mniejszą liczbę części.


Dobra wartość odsprzedaży


Samochody hybrydowe często mają wyższą wartość odsprzedaży w porównaniu do samochodów benzynowych/wysokoprężnych, ponieważ użytkownicy preferują niskie zużycie paliwa przez samochody osobowe. Oczywiście tego typu pojazd również ulegnie amortyzacji, ale mniejsza liczba części i niższe koszty utrzymania będą miały wpływ na cenę odsprzedaży.

Volvo XC 90 2.0 T8 HYBRID AWD, niezawodny i luksusowy hybrydowy SUV

Dzięki hybrydowej skrzyni biegów, napędowi na wszystkie koła i siedmiomiejscowemu nadwoziu typu SUV, Volvo XC 90 to wygodny i stylowy samochód rodzinny, zbudowany z wysokiej jakości materiałów, dobrze wyposażony, solidny i bezpieczny. To, co definiuje go jako samochód luksusowy, to przestronne wnętrze, szeroko otwierane drzwi i system informacyjno-rozrywkowy Sensus z ekranem dotykowym zapewniający inteligentniejszą kabinę z mniejszą liczbą przycisków na desce rozdzielczej.

XC 90 świetnie spisuje się jako samochód elektryczny, pozytywnie reaguje na bardziej zrelaksowany styl jazdy, co jest najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie dobrego czasu pracy na akumulatorze. Volvo jest znane ze swojego poziomu bezpieczeństwa, a XC 90 nie jest wyjątkiem. Model wyposażony jest w wiele zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę: asystenta utrzymania pasa ruchu, adaptacyjny tempomat i automatyczne hamowanie awaryjne. Wyposażony jest także w funkcję wykrywania przeszkód na trasie, zapobiegając w ten sposób kolizjom. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz oszczędzać paliwo, mieć stylowy, niezawodny, przestronny i bezpieczny samochód rodzinny, Volvo XC 90 jest dla Ciebie.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz topowy samochód hybrydowy, taki jak Volvo XC 90, czy też tańsze modele, takie jak Toyota RAV 4, Toyota Corolla Hybrid lub Mitsubishi Outlander PHEV Plug-In Hybrid, będziesz cieszyć się zaletami podwójnego zasilania i niższymi kosztami obniżonymi dzięki samochodowi konserwacji i mniejsze zużycie paliwa, co przy nowych cenach na pompie jest aspektem, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień