0 Udostępnień

Reklamy online pełne są samochodów, które kiedyś służyły jako taksówki. Kupujący zwykle ich unikają, obawiając się dodatkowego zużycia spowodowanego częstą jazdą i niekończącym się cyklem codziennych postojów i rozruchów. Ale czy to naprawdę zły pomysł, aby kupić samochód, który wcześniej był taksówką? A jak rozpoznać, czy to była taksówka?

Firma zajmująca się historią pojazdów carVertical udostępnia listę modeli samochodów, które w przeszłości były preferowane przez firmy taksówkarskie, wraz ze wskazówkami dotyczącymi identyfikacji byłej taksówki, która jest obecnie sprzedawana na rynku wtórnym.

Dlaczego lepiej unikać kupowania byłej taksówki?

Taksówki mogą mieć na liczniku setki tysięcy kilometrów, co oznacza, że wiele istotnych części może być już zużytych. Nawet jeśli samochód był dobrze utrzymany, zbyt wysoki przebieg powinien być główną czerwoną flagą, gdy szukasz używanego pojazdu.

„Czy kupujący powinni unikać kupowania samochodów, które kiedyś były taksówkami? Chociaż decyzja należy do każdej osoby, cena każdego samochodu powinna odzwierciedlać jego prawdziwy stan, który wyraźnie zależy od tego, jak był używany. Taksówki mogą być kopalniami pieniędzy, ponieważ często są bardzo zużyty”, mówi Matas Buzelis, ekspert motoryzacyjny i szef komunikacji w carVertical.

Taksówki działają głównie w miastach, powodując nadmierne obciążenie elementów samochodu, zwłaszcza silnika, hamulców i skrzyni biegów. Samochód o podobnym przebiegu, poruszający się głównie po autostradzie, będzie w znacznie lepszej kondycji.

Wnętrze samochodów, które wcześniej były taksówkami, również może być nadmiernie zużyte, zwłaszcza jeśli chodzi o tylną kanapę. Podczas gdy większość ludzi stara się chronić swoje pojazdy, pasażerowie taksówek często wsiadają w zaśnieżonych lub zabłoconych butach lub mokrych kurtkach, co na dłuższą metę wpłynie na wnętrze każdego samochodu.

Floty taksówkowe składają się zazwyczaj z niezawodnych pojazdów o dobrej reputacji, które mogą pokonać wiele kilometrów. Biorąc jednak pod uwagę wszelkie formy nadmiernego zużycia, na jakie narażone są taksówki przez całe ich życie, warto unikać tego typu samochodów na rynku wtórnym.
Jak rozpoznać samochód, który w przeszłości był taksówką


Sprawdzenie historii samochodu to prosty sposób na sprawdzenie, czy pojazd był używany jako taksówka. Odkrycie takich informacji w inny sposób może być bardzo trudne, ponieważ nieuczciwi sprzedawcy zazwyczaj ukrywają rzeczy, które nie sprzyjają sprzedaży samochodu. Samochody, które były taksówkami, mogą mieć bardzo duże przebiegi – co czyni je idealnymi kandydatami do fałszowania przebiegu poprzez wycofywanie – i zużywają się bardziej, dlatego są mniej warte.

Mercedes-Benz (29% wszystkich samochodów, które wcześniej były sprawdzane taksówkowo w carVertical), Volkswagen (14,4%), Skoda (12,3%), Volvo (10,9%) i BMW (5,8%) to najpopularniejsze marki samochodów używanych jako taksówki. Ponieważ kupujący bardzo cenią tych producentów, oszuści wykorzystują tę popularność do nieuzasadnionych zysków.

Niemieckie samochody są najczęściej używane jako taksówki. Na szczycie listy znajduje się Mercedes-Benz Klasy E (17,9%), następnie Skoda Superb (7,7%), Volkswagen Passat (6,1%), BMW serii 5 (5%) i Volvo V70 (4,7%). ).

Kupując używany samochód, warto dokładnie obejrzeć karoserię, ponieważ stare naklejki mogą pozostawić widoczne ślady. Ponieważ naklejki pokrywają duże obszary samochodu i chronią te części przed słońcem, obszary te mogą być jaśniejsze i lepiej widoczne, co sugeruje, że samochód był wcześniej używany jako taksówka.

Kup Lepsze Auto


W Spotawheel na nowo definiujemy pojęcie „zaufanie” w segmencie motoryzacyjnym!
Sprzedajemy sprawdzone samochody, które spełniają najsurowsze kryteria na rynku.
Jesteśmy transparentni, oferujemy pisemny raport techniczny z ponad 200 sprawdzonymi punktami, dzięki czemu możesz dowiedzieć się wszystkiego o interesującym Cię samochodzie.
Dowozimy samochód pod Twoje drzwi i pełną gwarancją zwrotu pieniędzy i darmową dostawą w całej Polsce! Dajemy Ci również gwarancję do 5 lat! Zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień