0 Udostępnień

Kupno samochodu to decyzja o długoterminowych konsekwencjach. Jeśli wolisz zalety samochodu używanego, zakupionego w optymalnych warunkach, od zaufanego dealera, masz hojną ofertę na korzystnych warunkach, spośród których wybór modelu odpowiedniego do Twoich potrzeb może być trudny. Dlatego przydatna może być dla Ciebie analiza trendów na rynku samochodów używanych.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie modele samochodów preferują Polacy w 2023 roku i jakie będą trendy na kolejny okres. Wybraliśmy dla Ciebie statystyki istotne dla rynku transakcji samochodami używanymi.

Które modele samochodów używanych sprzedawały się najlepiej w 2023 r.?

Ze statystyk wynika, że ​​w preferencjach kupujących zdecydowanie dominują SUV-y. Samochody typu SUV są preferowane jako samochody rodzinne ze względu na dużą przestrzeń użytkową, jaką oferują, ale także ze względu na możliwość poruszania się po nierównym terenie.

Jakie marki samochodów kupowane są najczęściej w Polsce w 2023?

Lider aut używanych w 1 poł 2023 – Toyota

To właśnie samochody marki Toyota Polacy wybierali najczęściej w pierwszej połowie 2023. W sumie sprzedało się ich prawie 44 000 egzemplarzy. Najpopularniejszym zaś modelem jest Toyota Corolla

Skoda wśród najczęściej kupowanych samochodów używanych w 2023 w Polsce

Samochodów marki Skoda sprzedało się w Polsce w pierwszej połowie 2023 ponad 25 000 egzemplarzy. Prym wiedzie Skoda Octavia, a stosunek ceny do jakości należy ocenić w tym przypadku jako zadowalający.

Na podium wśród najczęściej kupowanych aut używanych w 1 poł. 2023 znalazła się też Kia

Samochodów tej marki sprzedało się w Polsce ponad 18 000 egzemplarzy. Najpopularniejszym zaś modelem okazała się Kia Sportage.

Miejsce 4 wśród ulubionych samochodów używanych w Polsce zajął Volkswagen

Z ponad 17 000 sprzedanych sztuk samochodów, Volkswagen nadal cieszy się niezachwianą popularnością w Polsce. Najczęściej wybieranym modelem Volkswagena w 2023 jest T-Roc, czemu dziwić się nie należy, bo to wyjątkowo udany model niemieckiego producenta.

Miejsce nr 5 zajmuje Audi

Niemiecka legenda Audi sprzedała się w Polsce w 1 poł. 2023 w prawie 13 000 egzemplarzach, co czyni ten wynik całkiem przyzwoitym, wziąwszy pod uwagę wysokie ceny marki premium.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień