Nissan
0 Udostępnień

SUV-y (skrót od Sport Utility Vehicle) należą obecnie do najbardziej poszukiwanych modeli samochodów. Głównie ze względu na ich wszechstronność, niezawodność i wytrzymałość. Nadają się na drogi w Polsce. Doskonale radzą sobie w mieście i są idealną opcją na wakacje na łonie natury i długie podróże.

W tej kategorii siostry Nissan Qashqai i Nissan Juke okazują się mądrym wyborem. Szczególnie w przypadku rodzinnego SUV-a, charakteryzującego się dużą przestrzenią wewnętrzną, naciskiem na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zanim zdecydujesz się na któryś z tych modeli, dowiedz się, jakie są między nimi różnice, I jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twoich potrzeb.

Wygląd zewnętrzny – wymiary i konstrukcja

Jeśli chodzi o gabaryty obu modeli Nissana, Qashqai jest zdecydowanie większy i pojemniejszy dla pasażerów z tyłu. Na tylnym siedzeniu Qashqaia wygodniej będą siedzieć trzy dorosłe osoby. Ma klasyczną, kompaktową konstrukcję z eleganckimi i stonowanymi liniami. Nissan Juke jest jednak odważniejszy i z pewnością będzie przykuwał uwagę na drogach. Wyróżnia się też wizualnie jak na auto z kategorii SUV. Reflektory w kształcie wykrzyknika nadają mu odważny wygląd.

Różnice tłumaczy także data pojawienia się dwóch samochodów wyprodukowanych przez Japończyków. Pierwsza generacja Qashqai została wprowadzona na rynek w 2007 roku i od tego czasu notuje rekordy sprzedaży. Jako model odnoszący największe sukcesy komercyjne w 83-letniej historii marki Nissan, sprzedało się około 2,3 miliona samochodów. Pojawiający się na rynku w 2009 roku Nissan Juke zdaje się być skierowany do kategorii młodszych użytkowników. Szczególnie takich, którzy stawiają na wygląd i możliwość wyróżnienia się. Trend zmierza w kierunku solidnego samochodu miejskiego, który dobrze wygląda, Co potwierdza fakt, że od 2014 roku całkowicie zrezygnowano z napędu 4×4 na rzecz Juke.

Wydajność i niezawodność

Aby zrekompensować to, że jest cięższym samochodem, Qashqai ma większy i mocniejszy silnik niż Juke. Dla porównania, 1,3-litrowy Qashqai może przyspieszyć do 60 mil na godzinę od zatrzymania w przyzwoite 9,9 sekundy. Juke z małym, trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,0 litra pozostawał w tyle, osiągając 11,7 sekundy przy tej samej prędkości.
Jadąc Qashqaiem można dotrzymać kroku szybkiemu ruchowi ulicznemu bez nadmiernego obciążania silnika. Podczas gdy w Juke wymaga to cięższej prawej stopy, dużych obrotów i częstszej zmiany biegów.
Jeśli chodzi o skrzynię biegów, oba samochody są wyposażone w sześciobiegową skrzynię manualną. Obie skrzynie mają stosunkowo lekką zmianę biegów, ale Juke jest nieco trudniejszy w obsłudze.
Nissan Juke, niższy i lżejszy, jest bardziej zwrotny niż Qashqai na wiejskiej drodze. Mniej zauważalnie przechyla się na ostrych zakrętach i ma przyzwoitą przyczepność opon. Układ kierowniczy jest jednak minusem. Wydaje się zbyt chętny do zmiany kierunku jazdy na prostą, co może być mniej przyjemne w prowadzeniu. Zamiast tego układ kierowniczy Qashqai jest znacznie bardziej naturalny i zapewnia lepsze poczucie kontaktu z drogą.

Technologia i komfort

Zarówno Nissan Juke, jak i Nissan Qashqai są wyposażone w szereg technologii i funkcji zwiększających komfort, dzięki którym jazda staje się przyjemniejsza. Juke ma pewne funkcje po stronie informacyjno-rozrywkowej, system ekranu dotykowego, kompatybilność ze smartfonami oraz intuicyjną i łatwą w obsłudze technologię wspomagania kierowcy. Qashquai kładzie nacisk na większą przestrzeń wewnętrzną i funkcje zwiększające komfort, takie jak podgrzewane siedzenia i obszyta skórą kierownica.

Wnioski

Przed wyborem jednego z dwóch modeli i wyborem używanego samochodu z oferty Spotawheel zawsze zaleca się jazdę próbną obydwoma pojazdami i rozmowę z konsultantem.. Aby uzyskać więcej informacji i ocenić, który z dwóch SUV-ów najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i preferencje. Obydwa pojazdy zbudowano z dbałością o szczegóły i zapewniają przyjemne wrażenia z jazdy oraz wszechstronność pozwalającą sprostać codziennym wymaganiom. Niezależnie od dokonanego wyboru, zarówno Nissan Juke, jak i Nissan Qashqai zapewnią Ci bezpieczną i komfortową jazdę, pozwalającą na odkrywanie świata niezawodnym SUV-em.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień