0 Udostępnień

Miejskie SUV-y i crossovery podbijają rynek, a te z segmentu premium są szczególnie pożądane.

Łatwy dostęp, większa pewność podczas jazdy i dobra widoczność z siedzenia kierowcy. To główne zalety, które przekonują kupujących do wyboru SUV-ów i crossoverów. Te o kompaktowych wymiarach są idealne do miasta, oferując więcej miejsca niż samochód kompaktowy, ale przy podobnym zużyciu paliwa. I nie wolno nam zapominać o symbolu statusu.

Do standardowej listy zalet zwrotnice premium zwykle dodają atrakcyjny wygląd. Mają bogate, nowoczesne wyposażenie, z bajerami zwykle zapożyczonymi z samochodów wyższej klasy. Ale które są najlepszymi miejskimi crossoverami premium? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są nasze sugestie.

Audi Q2

Czy trzy cylindry mogą być prestiżowe? Produkowane od 2016 roku Audi Q2 sprawia, że klienci zadają sobie to pytanie. Ten crossover z segmentu B jest często wyposażony w silnik 1.0 TSI z zaledwie trzema cylindrami (95-116 KM). Może nie brzmi to najlepiej, ale to udana, dynamiczna, bezawaryjna i ekonomiczna jednostka. Oprócz tego modny kanciasty kształt Q2 może być również dostępny z silnikiem 1.4 TFSI (150 KM), 2.0 TSI (190 KM) lub silnikiem wysokoprężnym 1.6 lub 2.0. Warto wspomnieć, że dostępne są warianty z napędem na cztery koła. Długość: 4,2 m. Pojemność bagażnika: 405 l.

Audi Q3

Ci, którzy uważają Q2 za zbyt małe, mogą przyjrzeć się Audi Q3 pierwszej generacji, które wciąż jest wystarczająco kompaktowe, aby można było z niego efektywnie korzystać w środowisku miejskim. Model produkowany w latach 2011-2018 mierzy prawie 4,4 metra i oferuje 459 litrów przestrzeni ładunkowej. Kosztuje również mniej niż Q2 (który jest nowszy). Prawie wszystkie silniki posiadały cztery cylindry – od benzyny 1.4 TSI przez 1.8 TSI i 2.0 TSI, po diesle 1.6 i 2.0. Najmocniejszy „zwykły” Q3 osiągał 211 KM, ale na szczycie gamy stał pięciocylindrowy RS Q3 o mocy 310-340 KM. Brzmi pięknie i jest szybki, ale drogi.

Mercedes GLA

Oto najzacieklejszy rywal wspomnianego Q3. Mercedes GLA pierwszej generacji (2013-2018) mierzy 4,4 metra i może mieć pod maską silniki o mocy od 122 do 381 KM – ale nawet najmocniejsza wersja GLA 45 AMG nadal ma tylko czterocylindrowy silnik. Z 422 litrami oferuje nieco mniejszą pojemność niż Q3. GLA jest chwalony za swój wygląd i komfort jazdy, ale krytykowany za raczej słabą widoczność z wnętrza. Optymalną wersją silnikową wydaje się być GLA 200 o mocy 156 KM z silnika 1.6, ale warto też przyjrzeć się wersjom z napędem na wszystkie koła.

BMW X1

Jeśli nie Audi czy Mercedes, to co powiecie na kolejnego rywala z BMW? X1 drugiej generacji (począwszy od roku modelowego 2016) również mierzy około 4,4 metra, ale oferuje ogromną przestrzeń bagażową o pojemności 504 litrów, co stanowi przewagę nad poprzednimi wpisami na tej liście. Moce: od 150 do 231 KM, ale w gamie brakowało sportowej wersji z oznaczeniem M. W przeciwieństwie do poprzedniego X1 opartego na platformie z napędem na tylne koła, nowszy model ma napęd na przednie koła (droższe wersje mają AWD). Ale i tak jeździ się rewelacyjnie.

BMW X2

Pierwsza generacja X2 została wprowadzona na rok modelowy 2018, więc ten samochód jest wciąż prawie nowy. Jest to bardziej kompaktowa wersja X1, o bardziej sportowym wyglądzie dzięki konstrukcji coupe. Jest jednak prawie tak długi jak X1 i ma pojemność ładunkową 470 litrów, co wciąż jest lepsze niż Q3 czy CLA. Kolejną fajną rzeczą w X2 jest to, że w przeciwieństwie do SUV-a, na którym był oparty, występuje również w wersji M, 306-konny M35i.

Mini Countryman

Oto kolejny samochód z grupy BMW i dzielący tę samą platformę co X2, Mini Countryman. Do mocnych stron Mini Countrymana pierwszej generacji (2010-2016) należy oryginalny styl, ciekawie zaprojektowane wnętrze (centralny okrągły ekran nie każdemu przypadnie do gustu, ale wielu zachwyca!) oraz świetne prowadzenie. Dostępna jest również szeroka gama silników, od 90-konnego diesla One po 217-konny model benzynowy John Cooper Works. Podobnie jak wszystkie inne samochody z tej listy, oferuje warianty z napędem na cztery koła. Główną wadą Countrymana jest mały bagażnik o pojemności zaledwie 351 l; zrozumiałe, ponieważ jest to zdecydowanie najmniejszy samochód na tej liście.

Volvo XC40

Kanciaste, modne kształty XC40 mogą przywodzić na myśl starsze modele Volvo, ale trzeba przyznać, że XC40 jest przystojny – zwłaszcza w wersjach z dachem w kontrastowym kolorze. Pod maską: trzycylindrowy silnik T3 (156-163 KM), czterocylindrowy 2.0 (190-252 KM) lub diesle (150 i 190 KM). XC40 jest dynamiczny, wygodny i nowoczesny, dlatego podoba się klientom. Oferuje również bardzo dobrą pojemność bagażnika wynoszącą 460 l.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień