zabrzudzenia organiczne wewnątrz auta
56 Udostępnień

Utrzymanie samochodu w czystości może być sporym wyzwaniem. Zwłaszcza, kiedy pogoda nie rozpieszcza, a Twoje auto regularnie wozi całą rodzinę. Wówczas zabrudzenia organiczne wewnątrz auta są nie do uniknięcia, a pozbycie się ich to bardzo niewdzięczne zadanie.

Gdybyś jednak zobaczył przez mikroskop, ile mikrobów i mikroorganizmów ukrywa się w głębi tapicerki Twojego samochodu… Nie uwierzyłby, że jest ich tak dużo! Z taką świadomością komfort jazdy błyskawicznie spada.

Czyszczenie biologiczne samochodu nadaje nowego znaczenia całej koncepcji „sprzątania”.

Ale czym właściwie jest czyszczenie biologiczne? Jak działa? Jak długo trwa i czy jest warte swojej ceny?

W tym artykule rozwiązujemy wszystkie problemy związane z czyszczeniem biologicznym!

Na czym polega biologiczne czyszczenie samochodu?

W skrócie: czyszczenie biologiczne określa się jako wykorzystanie specjalnych urządzeń i detergentów (biodegradowalnych) do pozbycia się ciał stałych i płynnych z wewnętrznych powierzchni samochodu.

Podstawą czyszczenia biologicznego jest specjalistyczna pralka. Przypomina odkurzacz i klasyczną pralkę, a jej działanie pozwala na spryskiwanie wszystkich powierzchni tym samym detergentem.

Dlaczego trzeba czyścić samochód?

fotelik_dzieciecy

Czyszczenie organiczne samochodu polega na zwalczaniu drobnoustrojów i bakterii w jego wnętrzu. Jeśli jesteś człowiekiem rodzinnym, niezbędne jest regularne czyszczenie samochodu. 

Pomyśl tylko, kiedy ostatnio Twoje dziecko wymiotowało. Myślisz, że oczyściłeś z zewnątrz tapicerkę i wystarczy? Niestety, płyny zostały wchłonięte przez tkaninę i bakterie przedostały się pod podszewkę.

Masz urojenia, jeśli wierzysz, że uratowałeś wnętrze – a zwłaszcza podłogę -przed resztkami jedzenia. Szwy i poręcze fotela, receptory pasów bezpieczeństwa i dywaniki zawsze mają coś niewidocznego dla oka, co może się okazać niebezpieczne dla zdrowia.

Jeśli podróżujesz z rodziną i / lub psem czy kotem (a nawet jednym i drugim zwierzakiem), czyszczenie biologiczne jest niezbędne.

Czy sam potrafisz czyścić biologicznie?

Konieczne będzie tutaj użycie  specjalistycznej pralki  wspomnianej powyżej.

Jeśli myślisz o opróżnieniu odkurzacza na siedzeniach, pamiętaj, że możesz spowodować dokładnie odwrotny skutek. Dlaczego? Ponieważ jeśli środek czyszczący jest zbierany w jednym punkcie lub nie wysycha dobrze, istnieje możliwość formowania wewnątrz siedzeń. W rzeczywistości pasażerowie usiądą na grzybie pleśni.

Dlatego właśnie ważne jest, aby czyszczenie biologiczne przeprowadzali profesjonaliści używający odpowiednich maszyn.

Na czym polega czyszczenie biologiczne?

# 1 Kapanie

Po pierwsze, wnętrze musi być przygotowane i odkurzone do ostatniego okruszka. Czyściciele „siadają” i rozpoczynają swoją pracę od razu, skracając również czas oczekiwania.

Odkurzanie odbywa się za pomocą sprężonego powietrza i osłony aż do przewodów klimatyzacyjnych. Uwaga! Kryza zapewniająca ciśnienie powietrza w żadnym wypadku nie powinna stykać się z niebem pojazdu. Nadmierne ciśnienie może wysuszyć taśmę benzynową lub poluzować ją. Wynik jest wspólny: niebo „zawiesza się”.

Co do drzwi… Zarówno w przypadku drzwi, jak i dla dachu stosuje się gąbki i delikatne tarcie.

# 2 Spray dezynfekujący

Później do gry wkracza rozpylacz detergentu. Lepiej nazwać go „środkiem dezynfekującym” i nie należy mylić z domowymi środkami czyszczącymi.

Rozpyla się detergent, a substancja chemiczna rozprasza się na powierzchniach za pomocą specjalnych gąbek i szczotek. Dociera w ten sposób do niedostępnych tworzyw sztucznych (kanały powietrzne, klamki, przełączniki, elementy regulacji fotela, itp.).

Detergent wnika we wszystkie zakamarki wnętrza samochodu. Chodzi tu o: zagłówki i zawiasy, pokrywa podłogi bagażnika, spiżarnia i, oczywiście, maty podłogowe.

# 3 Aspiracja

Siedzenia mają na celu zasysanie cieczy i ciał stałych.

Odpowiednia maszyna dba o usuwanie plam płynnych i szkodliwych zanieczyszczeń (takich jak roztocza, resztki jedzenia i inne obrzydliwości), przechowując je w specjalnym pojemniku.

Jak długo trwa czyszczenie zabrudzeń organicznych?

Proces czyszczenia biologicznego w samochodzie z powłokami tekstylnymi może trwać od 2 do 4 godzin . Jeśli jest to samochód ze skórzanymi fotelami, czas czyszczenia będzie krótszy.

Aby wysuszyć tapicerkę, pozostaw samochód nieruchomy przez co najmniej 2 godziny, z włzo grzaniem i zamkniętymi oknami.

Co ze skórzanymi fotelami?

skórzane fotele

Salon skórzany tutaj płaci za zwiększone koszty. Skóra jest bardziej wrogo nastawiona do wchłaniania drobnoustrojów i plam niż tkanina. W związku z tym czyszczenie jest mniej czasochłonne i męczące.

W biologii pominięto kawałek oprysku. Specjalny środek czyszczący rozpyla delikatnie specjalną gąbką, a suszenie odbywa się za pomocą szmatki.

Następnie za pomocą innej tkaniny rozprowadź wosk na całej powierzchni, zwiększając żywotność skórzanych wyściółek.

Jak widać, skórzany salon można łatwo wyczyścić samodzielnie. Dobrym pomysłem jest przeprowadzanie tej procedury co 2 tygodnie, zwłaszcza w lecie, aby uniknąć nieestetycznego „pęknięcia” skóry.

Czy czyszczenie biologiczne jest warte swojej ceny?

czyszczenie ekologiczne auta

Koszt zabiegów biologicznych waha się od średnio 150 do 220 złotych. Zakładając, że myjesz samochód co tydzień, wydajesz średnio około 45 złotych tygodniowo na pielęgnację swoich czterech kółek.

W normalnych warunkach zaleca się czyszczenie biologiczne auta co 6 tygodni.

Wyjątkowe zdarzenia, takie jak wyżej wspomniane problemy żołądkowe lub używanie tylnego siedzenia do celów rekreacyjnych, są wykluczone.

Coś, co oznacza, że ​​przy 50 euro klasycznego prania, dodaj tyle w 6 tygodniu. Niewiele jest, ale ochrona zapewniana przez dokładne usuwanie drobnoustrojów jest zbliżona do „nieocenionej”.

Sprawdza się również najbardziej podczas oprawiania typowej pielęgnacji samochodu. Jeśli więc spodziewasz się, że w środku stanie się „bomba sanitarna”, a następnie wykonasz czyszczenie biologiczne, wyniki nie będą cię usprawiedliwiać.

Szukasz naprawdę dobrego samochodu?

W Spotawheel codziennie sprawdzamy dziesiątki używanych samochodów i zderzamy je z najsurowszymi wymogami rynku. Tylko najlepsze z nich  (tylko 1 z 20)  są publikowane na naszej stronie www.spotawheel.pl ze szczegółowym opisem i zdjęciami.

Kup auto bez ryzyka:

  • Wybierasz samochód, który chcesz.
  • Dostarczamy go na jazdę próbną tam, gdzie Ci odpowiada.
  • Kupujesz go z gwarancją do 5 lat!
56 Udostępnień