0 Udostępnień

Wraz z nadejściem sezonu letniego wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje możliwości ponownego zaplanowania podróży samochodem i odkrycia nowych miejsc. Od piaszczystych plaż po pokryte śniegiem góry, te małe wycieczki samochodowe wypełniają nasze torby historiami i wzbogacają nasze życie o nowe doświadczenia.

Badanie Eurobarometru na temat zrównoważonej mobilności wykazało, że 56% Europejczyków korzysta z samochodów jako głównego środka transportu.

Jednak przed wyruszeniem w dłuższą podróż należy przygotować się na wszelkie nieoczekiwane problemy i zapewnić płynną i komfortową podróż. Mając to na uwadze, nasz partner carVertical podzielił się kilkoma cennymi wskazówkami, jak przygotować samochód do letnich wyjazdów i podróży.

Sprawdź stan opon

Przed wyruszeniem w długą podróż należy sprawdzić opony, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Ta kontrola obejmuje sprawdzenie głębokości bieżnika, ogólnego stanu opon i upewnienie się, że są one odpowiednio napompowane do ciśnienia zalecanego przez producenta. Jeśli opony są zużyte lub uszkodzone, zaleca się ich wymianę przed wyruszeniem w drogę.

Wykonaj ogólną kontrolę pojazdu

Konserwacja odgrywa kluczową rolę w posiadaniu samochodu. Niezależnie od tego, czy Twój pojazd jest niezawodnym partnerem od kilku lat, czy też został niedawno zakupiony, ważne jest, aby przed wyruszeniem w dłuższą podróż odpowiednio go sprawdzić.

Sprawdź klimatyzację i układ chłodzenia, aby upewnić się, że może zapewnić komfort podczas jazdy w czasie upałów.

Wadliwy układ klimatyzacji może prowadzić do dyskomfortu i zmęczenia, utrudniając skupienie się na drodze. Z drugiej strony źle działający układ chłodzenia może powodować przegrzewanie się silnika, co skutkuje kosztownymi naprawami i nieoczekiwanymi awariami.

Na koniec sprawdź historię swojego samochodu i zbierz informacje o wszelkich wcześniejszych uszkodzeniach oraz ewentualnych fałszerstwach licznika. Te informacje pomogą Ci zidentyfikować słabe punkty pojazdu i zająć się nimi przed rozpoczęciem podróży.

Przygotuj zestaw awaryjny

Utknięcie na poboczu drogi to coś, czego nikt nie chce doświadczyć. Jednak ważne jest, aby przygotować się na każdy nieoczekiwany scenariusz, tworząc zestaw ratunkowy.

Zestaw ten powinien zawierać niezbędne elementy, takie jak apteczka pierwszej pomocy, latarka, kable rozruchowe, manometr do opon i koło zapasowe. Dodatkowo rozważ dodanie przenośnej ładowarki mobilnej, koca i kilku trwałych przekąsek oraz wody, aby zapewnić sobie nawodnienie i energię na wypadek, gdybyś musiał czekać dłużej.

Pakuj mądrze i podróżuj z lekkim bagażem

Aby zapewnić płynną i wygodną podróż, pakuj się mądrze. Ustal priorytety dla najważniejszych elementów i odłóż na bok niepotrzebne, aby zmniejszyć wagę i zwiększyć pozostałą wolną przestrzeń. Trzymaj ważne przedmioty w zasięgu ręki i pakuj odpowiednią odzież i sprzęt, aby chronić się przed słońcem. Dobrze zorganizowany i lekki samochód pomoże zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć ogólną wydajność, zapewniając przyjemną i bezstresową podróż.

Przygotowanie samochodu do dłuższej podróży z pewnością wymaga pewnego planowania, ale korzyści z tych inwestycji czasu i energii są warte wysiłku. Dzięki temu letnie wyjazdy, a nawet krótkie wypady weekendowe przebiegną bezproblemowo, a Ty nie będziesz musiał martwić się o potencjalne problemy z samochodem.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień