Top małych miejskich samochodów używanych
0 Udostępnień

W dzisiejszym krajobrazie miejskim małe samochody miejskie z automatyczną skrzynią biegów zyskały ogromną popularność. Dzieje się tak ze względu na ich zwinność, przystępną cenę i łatwość użytkowania. Ten artykuł zagłębia się w temat i prezentuje niektóre z tych kompaktowych pojazdów. Zbadamy ich rosnącą atrakcyjność, zalety i postęp technologiczny.

Zaprojektowane z myślą o wydajności, oferują mniejsze zużycie paliwa i mniejszą emisję. W ten sposób przyczyniają się do zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko. Dodatkowo automatyczna skrzynia biegów sprawia, że jazda jest dziecinnie prosta. Odpada bowiem stała zmiana biegów i koordynacja sprzęgła. Dołącz do nas, gdy będziemy prezentować najlepsze małe samochody miejskie z automatyczną skrzynią biegów

Hyundai ix20 1.6 CVVT Comfort
Hyundai ix20 1.6 CVVT Comfort

Hyundai ix20


Oto mały samochód miejski, który zyskał popularność dzięki swojej praktyczności, przystępnej cenie i niezawodnym osiągom. Jako znaczący konkurent w swoim segmencie, ix20 oferuje szereg funkcji i opcji, które zaspokajają potrzeby mieszkańców miast.

Podobnie jak w przypadku Volkswagena Up, jednym z pozytywnych aspektów często podkreślanych przez recenzentów i właścicieli jest przestronne wnętrze. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów, zaskakuje przestronnością kabiny. Tym samym zapewniając wystarczającą ilość miejsca nad głową i na nogi zarówno pasażerom z przodu, jak i z tyłu. Jakość wykonania i użyte materiały również przyczyniają się do wygodnego i wyrafinowanego wnętrza.

Model ix20 jest chwalony za zwinność i zwrotność, dzięki czemu doskonale nadaje się do poruszania się po zatłoczonych ulicach miast. Jego kompaktowe rozmiary pozwalają na łatwe parkowanie w ciasnych miejscach, a czuły układ kierowniczy zwiększa ogólne wrażenia z jazdy. Dodatkowo ten model zapewnia płynną i wygodną jazdę, skutecznie pochłaniając nierówności drogi.

Z drugiej strony system informacyjno-rozrywkowy, ten model był krytykowany za przestarzały interfejs i ograniczone opcje łączności. Może to być wadą dla konsumentów obeznanych z technologią. Niektórzy wskazują, że osiągi silnika ix20 mogą wydawać się niewystarczające, szczególnie podczas jazdy po autostradzie lub podczas przewożenia pełnego ładunku. Niestety, silniki Hyundaia są znacznie mniej wydajne niż w ofercie Volkswagena.

Mimo to ten model marki Hyundai pozostaje popularnym wyborem wśród osób poszukujących niezawodnego i praktycznego małego samochodu. Jego przestronne wnętrze, zwinne prowadzenie i przystępna cena sprawiają, że jest to atrakcyjna, budżetowa opcja.

Volkswagen Up 1.0 Move
Volkswagen Up 1.0 Move

Volkswagen Up

To jeden z najpopularniejszych małych samochodów miejskich, który wywarł znaczący wpływ na rynek motoryzacyjny. Znany ze swoich kompaktowych wymiarów i stylowego wyglądu, Up oferuje kuszące połączenie praktyczności, wydajności i przystępnej ceny.

Jednym z kluczowych pozytywnych aspektów często podkreślanych przez recenzentów i właścicieli jest wyjątkowa oszczędność paliwa Upa. Jedyną wersją Up dostępną z automatyczną skrzynią biegów jest 1-litrowy silnik o mocy 75 KM. Może się on poszczycić się średnim zużyciem paliwa wynoszącym zaledwie 4,2 l/100 km. Jego kompaktowe rozmiary (długość 3,6 m, szerokość 1,6 m) dodatkowo zwiększają zwrotność na zatłoczonych ulicach miast. Umożliwia to łatwe parkowanie i zwinną nawigację w ruchu ulicznym.

Wnętrze Upa zaskakuje przestronnością i jakością wykonania. Pomimo niewielkich wymiarów zewnętrznych jest to przemyślana konstrukcja. Zapewnia wygodną kabinę z dużą ilością miejsca nad głową i na nogi zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów nadaje wnętrzu charakter premium, który często jest chwalony przez właścicieli.

Jeśli chodzi o negatywne aspekty, niektórzy recenzenci i właściciele wyrazili zaniepokojenie brakiem mocy Up. Szczególnie podczas jazdy po autostradach lub stromych wzniesieniach. Chociaż doskonale sprawdza się w jeździe po mieście, może mieć problemy w bardziej wymagających sytuacjach. Dodatkowo przestrzeń ładunkowa 252 litrów może być ograniczona w porównaniu z większymi pojazdami. Należy mimo to pamiętać, że Volkswagen Up oferuje największy bagażnik z naszej listy.

Wydajne osiągi, przestronne wnętrze, stylowa i kompaktowa konstrukcja oraz zwrotność sprawiają, że pomimo drobnych ograniczeń jest to atrakcyjny wybór.

Toyota Aygo / Peugeot 108 / Citroen C1

Volkswagen Up 1.0 Move
Toyota Aygo

Ostatnia pozycja na naszej liście jest potrójna, a mianowicie jest to wspólny projekt Toyoty i Peugeota-Citroena (Aygo/108/C1).

Są to małe samochody miejskie stworzone w ramach unikalnego projektu współpracy japońskich i francuskich producentów. Zaprojektowane we wspólnym przedsięwzięciu, są zbudowane na wspólnej platformie i mają podobne cechy, oferując jednocześnie pewne różnice.

Jednym z pozytywnych aspektów wspólnych dla tych modeli są ich kompaktowe rozmiary. Sprawiają, że idealnie nadają się do poruszania się po zatłoczonych ulicach miast i wciskania się w ciasne miejsca parkingowe. Kompaktowe wymiary (długość 3,4 m, szerokość 1,6 m) również przyczyniają się do oszczędności paliwa, pozwalając na ekonomiczną jazdę po mieście. Ponadto wszystkie trzy modele zapewniają dobrą widoczność i łatwość manewrowania, poprawiając ogólne wrażenia z jazdy.

Jeśli chodzi o przestrzeń wewnętrzną, Aygo, 108 i C1 zapewniają wygodne siedzenia zarówno kierowcy, jak i pasażerom. I to pomimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych. Chociaż ogólna jakość użytych materiałów różni się w zależności od modelu, wszystkie oferują przyzwoity poziom wyrafinowania kabiny. Uwzględniono również funkcje informacyjno-rozrywkowe, chociaż dostępność i funkcjonalność mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu.

Jedna zauważalna różnica między Toyotą Aygo a modelami francuskimi polega na ich wyglądzie zewnętrznym. Każdy producent nadał swojemu modelowi odrębne podejście stylistyczne. Przy czym Aygo ma bardziej kanciasty i młodzieńczy wygląd. Podczas gdy Peugeot 108 i Citroen C1 mają bardziej zakrzywiony i zaokrąglony wygląd. Te różnice konstrukcyjne pozwalają klientom wybrać model zgodny z ich osobistymi preferencjami.

Warto jednak wziąć pod uwagę pewne negatywne aspekty. Jednym z powszechnych zarzutów w Aygo, 108 i C1 jest słaba wydajność silnika. Szczególnie na autostradach lub podczas wymagających scenariuszy przyspieszania. Chociaż dotyczy to wszystkich samochodów wymienionych w tym artykule, należy zauważyć, że model japońsko-francuski ma najmniej mocny silnik. A dokładnie1-litrową jednostkę o mocy zaledwie 69 KM. Dodatkowo przestrzeń ładunkowa jest najmniejsza w naszym zestawieniu, ponieważ samochody te są krótsze od swoich rywali.

Pomimo tego Toyota Aygo, Peugeot 108 i Citroen C1 są bardzo popularne.

Zasługujesz na lepszy samochód


W Spotawheel przywracamy Ci zaufanie do sprzedawców używanych samochodów.

Sprzedajemy tylko samochody, które przejdą naszą kontrolę, w przypadku których stosujemy najsurowsze kryteria na rynku (tylko 1 na 10 samochodów spełnia nasze kryteria).

Do każdego auta dajemy pisemny raport techniczny z ponad 200 punktami kontrolnymi. W ten sposób wiesz, co kupujesz.

Dla Twojego bezpieczeństwa i wygody oferujemy możliwość zakupu auta w zaciszu własnego domu i dajemy Ci pełne prawo zwrotu wraz z darmową dostawą w dowolne miejsce w kraju!

Do naszych aut oferujemy też bezpłatną gwarancją do 5 lat!

Ponieważ zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień