0 Udostępnień
Duży, komfortowy i pojemny samochód, w którym wygodnie można podróżować na wakacje z całą rodziną – co kupić? Sprawdź i wybierz, który z tych modeli najlepiej spełni twoje oczekiwania.

Walizki, torby, wózek, rowerek, siatki, ubrania, jedzenie… jeżeli na każdy większy wyjazd zabierasz naprawdę dużo rzeczy i wypełniasz bagażnik swojego samochodu właściwie w całości, z pewnością nie raz zastanawiałeś się, czy istnieją modele, w których nie będziesz musiał się martwić o to, czy starczy miejsca. Oczekujesz wielkiego kufra i masy miejsca w środku? Żaden problem. Oto propozycje ciekawych, świeżych aut z rynku wtórnego, które spełnią twoje marzenia i pozwolą na swobodny wyjazd z całą rodziną i bagażami.

Ford Mondeo MK5 kombi (2014-)

Duży bagażnik oferuje Ford Mondeo Kombi

Właściwie każda generacja Forda klasy średniej, począwszy od pierwszej z początku lat 90, przekonywała dużą ilością miejsca w środku i pokaźnym bagażnikiem. Nie inaczej jest z odsłoną numer pięć, która zadebiutowała w roku 2014 i jest produkowana do dziś. W Stanach Zjednoczonych, Mondeo MK5 jest znane jako Fusion. Europejczycy kojarzą tę nazwę z nieco starszym i mniejszym modelem.

Zalety Mondeo MK5 to – oprócz przestrzeni i kufra – także dobre prowadzenie. Podobać może się także szeroka gama silników (od rzadkiego, benzynowego 1.0, przez cenione 1.5 i 1.6 turbo, aż po ponad 200-konne dwulitrówki i kilka diesli) i wiele wersji wyposażenia, łącznie z bardzo ekskluzywną Vignale. Mondeo to doskonały pomysł na rodzinne, duże kombi.

Minimalna pojemność bagażnika: 488 litrów
Rozstaw osi: 2850 mm
Ceny: od 35 000 zł

Skoda Superb kombi MKIII (2015-)

Skoda Superb III ma dużą przestrzeń na bagaże

Oto prawdziwy hit zakupów flotowych i jeden z największych – a może nawet największy? – konkurent wymienionego wyżej Forda Mondeo. Przestronność wnętrza Superba przeszła już do legendy. Ten model jest na tyle ceniony za ilość miejsca dla pasażerów tylnej kanapy, że często bywa używany jako limuzyna do wożenia polityków, prezesów czy innych VIP-ów. Zwłaszcza w luksusowej wersji L&K spełnia wymagania nawet wybrednych, ważnych pasażerów.

Kierowca też doceni Skodę. Jeśli chodzi o gamę silników, można tu znaleźć jednostki o mocy od 120 KM (diesel 1.6) aż do 280 KM (benzyna 2.0 TSI). Dostępne są wersje z napędem na przód i 4×4. Można znaleźć podniesioną odmianę Scout albo usportowione Sportline. Słowem: do wyboru, do koloru. Ale zawsze jest praktycznie.

Minimalna pojemność bagażnika: 660 l
Rozstaw osi: 2841 mm
Ceny: od 44 000 zł

Opel Zafira C (2011-2019)

Opel Zafira to przestronny minivan

Czas na pierwszego minivana w tym przeglądzie. Propozycja Opla przekonuje do siebie atrakcyjnym wyglądem i bardzo praktycznym wnętrzem. Liczne schowki i pomysłowe rozwiązania przestrzeni bagażowej to jedno. Główną zaletą Zafiry jest możliwość przewiezienia aż siedmiu pasażerów. Jasne, wtedy pojemność bagażnika drastycznie się kurczy… ale jeśli pozostaniemy przy pięciu osobach na pokładzie, kufer może zmieścić naprawdę sporo.

W 2016 r. model przeszedł dość istotny lifting. Jednostki napędowe obejmują zarówno silniki benzynowe wolnossące (1.8 140 KM), jak i turbo. Te ostatnie bywały dostępne także z fabryczną instalacją LPG. Diesle: od 120 aż do 195 KM. Dzięki temu, że Zafira jest na rynku już od dekady, starsze egzemplarze można kupić za naprawdę rozsądne pieniądze. Szkoda, że Opel nie zdecydował się na stworzenie kolejnej generacji Zafiry w postaci „klasycznego” minivana. Zamiast niej proponuje klientom dużego busa. Jest dobry, ale to już po prostu zupełnie inne auto.

Minimalna pojemność bagażnika: 642 l
Rozstaw osi: 2760 mm
Ceny: od 25 000 zł

Renault Grand Scenic IV (2016-)

Renault Grand Scenic zapewni dużą ilość miejsca pasażerom i na bagaże

Czas na coś stylowego. Renault Grand Scenic, czyli propozycja z krainy wina i bagietek, w swojej trzeciej odsłonie (powstałej na bazie Scenica numer cztery) przypomina nieco crossovera. Ma duże koła i nieco większy prześwit. Czym wersja Grand różni się od zwykłego Renault Scenica? Przede wszystkim jest dłuższa o ponad 20 cm i ma większy rozstaw osi. Pozwala to na umieszczenie z tyłu dodatkowego, opcjonalnego rzędu foteli… no i oczywiście na zwiększenie przestrzeni w środku. Silniki: przeważnie benzynowe z turbo, od 1.2 115 KM po 160 KM. Zdarzają się też diesle (110-150 KM).

Minimalna pojemność bagażnika: 596 l
Rozstaw osi: 2804 mm
Ceny: od 46 000 zł

Volvo XC90 II (2014-)

Volvo XC90 z dużym bagażnikiem

Volvo kazało czekać na drugą generację modelu XC90 aż 12 lat. Tyle czasu upłynęło, odkąd świat ujrzał XC90 numer jeden w roku 2002. W międzyczasie motoryzacja mocno się zmieniła – przede wszystkim wybuchła moda na SUV-y. Volvo zdało jednak egzamin. Jego największy model w drugiej odsłonie przekonuje i zachwyca nabywców. Jest przestronny, wygodny i świetnie wykonany. Ma też jedyny w swoim rodzaju, szwedzki styl. Luksusowy, ale nienachalny.

Pod maską: wyłącznie jednostki dwulitrowe turbo, diesle, benzynowe i hybrydowe plug-in (190-408 KM). To spora różnica w stosunku do poprzednika, który występował z pięcioma, sześcioma albo nawet ośmioma cylindrami. Dostępne są egzemplarze siedmiomiejscowe.

Minimalna pojemność bagażnika: 705 l
Rozstaw osi: 2984 mm
Ceny: od 123 000 zł

Hyundai Santa Fe III (2012-2018)

Hyundai Santa Fe

Koreański SUV nie jest tak prestiżowy, jak wspomniana wyżej propozycja ze Szwecji, ale za to przekonuje świetną relacją ceny do wyposażenia i przestrzeni. To wygodny, nieźle wykonany model. Dobrze wygląda i może mieć naprawdę bogate wyposażenie.

Pod maską Hyundaia Santa Fe można znaleźć jednostki benzynowe i wysokoprężne, ale w Europie były dostępne tylko te drugie, w odmianach 2.0 183 KM i 2.2 200 KM. Ten mocniejszy wariant nie był o wiele szybszy na prostej, ale wygrywał przede wszystkim elastycznością (większy moment obrotowy. Szczególnie cenili to kierowcy ciągnący przyczepy). Niestety, był o wiele droższy ze względu na większą akcyzę.

Osoby potrzebujące naprawdę dużej przestrzeni mogą poszukać modelu Grand Santa Fe z jeszcze dłuższym nadwoziem mierzącym ponad 4,9 zamiast niecałych 4,7 m. Niestety, to rzadki gość w ogłoszeniach. Dane wymienione poniżej dotyczą krótszej odmiany.

Minimalna pojemność bagażnika: 516 l
Rozstaw osi: 2700 mm
Ceny: od 48 000 zł

Mitsubishi Outlander III (2012-)

Mitsubishi Outlander to przestronne auto

O ile pierwsze Mitsubishi Outlander (na rynku w Europie od 2003 r.) było raczej czymś na kształt niezbyt dużego, podniesionego kombi, o tyle generacja numer trzy, produkowana od 2012 r, to pełnowymiarowy SUV. Dość istotnym punktem w karierze rynkowym tego modelu był lifting przeprowadzony w 2015 roku. Mocno zmienił się wtedy wygląd przodu i tyłu Outlandera. Poprawiono też między innymi wyciszenie. Wersja siedmioosobowa? Zdarza się.

Diesel 2.2 nie był nigdy popularny w tym Mitsubishi. Hybryda plug-in notuje całkiem niezłe wyniki sprzedażowe, ale głownie w Skandynawii. W Polsce nie jest zbyt chętnie kupowana. To oznacza, że większość oferowanych nad Wisłą egzemplarzy będzie miała pod maską jednostkę benzynową 2.0. To silnik wolnossący o mocy 150 KM. Niezależnie od wersji (ze skrzynią ręczną, z automatyczną skrzynią biegów CVT, napęd na przód lub 4×4), nie zapewnia zbyt dobrych osiągów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tu od 10 nawet do ponad 13 sekund. Outlander jest jednak trwały, prosty w konstrukcji i wygodny. Ma więc swoich fanów.

Minimalna pojemność bagażnika: 591 l
Rozstaw osi: 2670 mm
Ceny: od 37 500 zł

Gdzie kupić sprawdzony, przestronny samochód?

Niezależnie od tego, czy szukasz małego, zwinnego auta do miasta czy dużego samochodu do wożenia całej familii, na pewno cenisz sobie zadbane egzemplarze. Słowem – oczekujesz oferty dobrej jakości, by zagwarantować sobie potem święty spokój i brak problemów. Jeśli uważasz, że auto powinno być serwisowane i dokładnie sprawdzone, zapoznaj się z ofertą firmy Spotawheel. Mamy mnóstwo modeli rodzinnych kombi, vanów, SUV-ów… i nie tylko!


Auta z przestronnym bagażnikiem to także świetne samochody do przewożenia naszych pupili! Niezależnie od rozmiarów czworonoga warto bowiem zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca. Inne modele stworzone dla wielbicieli psów, kotów i innych zwierząt domowych znajdziecie tutaj.

0 Udostępnień