0 Udostępnień

Jako jeden z trzech najpopularniejszych modeli samochodów w historii motoryzacji, Volkswagen Golf nie wymaga przedstawiania. Oryginalny Golf został zaprojektowany przez słynnego włoskiego projektanta Giorgetto Giugiaro i wprowadzony na rynek w 1974 roku, zachowując swój pudełkowaty kształt i proste linie do dziś. Był duchowym następcą Volkswagena Garbusa jako samochodu ludowego (po niemiecku Volk + wagen = samochód ludowy) i okazał się jeszcze większym sukcesem niż stary Garbus. Z ponad 35 milionami sprzedanych egzemplarzy, Volkswagen Golf jest najbardziej udanym modelem niemieckiego producenta w historii i zdobył wiele nagród, w tym World Car of the Year w 2009 i 2013 oraz European Car of the Year w 1992 i 2013.

Jak być może zauważyliście, w 2013 roku musiało wydarzyć się coś dobrego, skoro Volkswagen Golf po raz pierwszy w swojej historii został Samochodem Roku zarówno w Europie, jak i na świecie. Dowiedz się, co takiego się zdarzyło!

Volkswagen Golf siódmej generacji (Mk7)

Siódma generacja Volkswagena Golfa została wprowadzona jesienią 2012 roku jako model 2013 i dzieliła swoją platformę z innymi modelami VAG, takimi jak Audi A3, Skoda Octavia i Seat Leon. Golf był już punktem odniesienia i liderem rynku małych samochodów rodzinnych (segment C), ale Mk7 stał się punktem odniesienia dla modeli Golfa i najlepszym „zwykłym” samochodem, jaki można było kupić. Oferuje świetną jakość, duży komfort, wydajne silniki i doskonałe bezpieczeństwo.

Silniki Volkswagena Golfa Mk7

Będąc tak popularnym samochodem, Volkswagen Golf Mk7 był oferowany z szeroką gamą opcji silnikowych, w tym z hybrydowym układem napędowym (GTE, 202 KM), a nawet z opcją całkowicie elektryczną. Aha, i jest nawet opcja CNG! Lista jest długa:

1.0 TSI (benzyna, 85 KM i 110 KM)
1.2 TSI (benzyna, 85 KM i 110 KM)
1.4 TSI (benzyna, 125 KM i 150 KM)

1.6 TDI (diesel, 105 KM, 110 KM i 115 KM)
2.0 TDI (olej napędowy, 150 KM)

1.4 TGI (sprężony gaz ziemny, 110 KM)

e-Golf (elektryczny, 113 KM i 134 KM)

2017 Volkswagen Golf 1.4 TSI TRENDLINE - front-left exterior

Zalety Volkswagena Golfa Mk7


Wspomnieliśmy już o doskonałej jakości wnętrza, nawet w przypadku wykończenia niskiego poziomu, podczas gdy najwyższe wykończenia są w segmencie premium, prawie na terytorium BMW. Chcielibyśmy dodać doskonałą ergonomię elementów sterujących jako plus. Wszystko jest przewidywalne, wszystko jest tam, gdzie można się tego spodziewać. Może to być również minusem, ale o tym w następnej sekcji. Kolejnym ważnym pozytywnym aspektem Volkswagena Golfa Mk7 jest różnorodność wariantów: oprócz opcji układu napędowego, samochód można mieć jako 3-drzwiowy lub 5-drzwiowy hatchback, a nawet jako kombi! Naprawdę istnieje model Golfa dla każdego, jak przystało na samochód dla ludzi. Volkswagen Golf Mk7 uzyskał również świetne wyniki w testach bezpieczeństwa, gdzie Euro NCAP oceniło go na pięć gwiazdek i 94% za ochronę dorosłych, 89% za ochronę dzieci, 65% za ochronę pieszych i 71% za systemy wspomagania bezpieczeństwa.

2017 Volkswagen Golf 1.4 TSI  Comfortline - front-left exterior

Wady Volkswagena Golfa Mk 7

Powiedzieliśmy to już wcześniej i powiemy to jeszcze raz: klasyczne podejście jest bezpieczną drogą, ale jest też nudne. Ponieważ Volkswagen nie chce zadzierać ze sprawdzoną recepturą, Golf nigdy nie zaskakuje. Ogólnie to świetny samochód, ale nie wyróżnia się ani stylistyką, ani prowadzeniem. Możesz w to nie uwierzyć, ale zwykłe modele Golfa nie są szczególnie przyjemne w prowadzeniu. Jest to zarezerwowane tylko dla modeli wydajnościowych.

2014 Volkswagen Golf 1.2 TS BMT Comfortline - front-left exterior

Którego Volkswagena Golfa Mk7 warto kupić?


Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ istnieje tak wiele opcji. Powinieneś kupić wersję, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Biorąc to pod uwagę, polecamy 1.6 TDI Bluemotion z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów DSG (jedna z najbardziej niezawodnych automatycznych skrzyń biegów na rynku). To bardzo wszechstronny układ napędowy, którego oficjalne zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 3,9 l/100 km. Szkoda, że nie ma opcji 4WD, która jest zarezerwowana tylko dla manualnych modeli Golfa z silnikiem Diesla.

Używany Volkswagen Golf Mk 7


Golf zawsze był droższy niż jego rywale, co uzasadniał lepszą inżynierią i lepszymi materiałami wnętrza. Pamiętaj, że kombi są droższe i pamiętaj o naszej ogólnej rekomendacji, aby zawsze wybierać najlepszy samochód, na jaki Cię stać (taki, który był dobrze utrzymany i miał wszystkie serwisy wykonane na czas).

Jakie są alternatywy do Volkswagena Golfa 7?

Naszym ulubionym „zabójcą golfa” jest Ford Focus. Chociaż naszym zdaniem Focus wygląda lepiej niż Golf, wiemy, że projekt jest subiektywny. Ale obiektywnie Focus też jeździ lepiej. Kolejną doskonałą alternatywą dla Volkswagena Golfa Mk7 jest Mazda 3. I oczywiście żadna lista rywali Golfa nie byłaby kompletna bez Opla Astry i Peugeota 308.

Kup Lepsze Auto


W Spotawheel na nowo definiujemy pojęcie „zaufanie” w segmencie motoryzacyjnym!
Sprzedajemy sprawdzone samochody, które spełniają najsurowsze kryteria na rynku.
Jesteśmy transparentni, oferujemy pisemny raport techniczny z ponad 200 sprawdzonymi punktami, dzięki czemu możesz dowiedzieć się wszystkiego o interesującym Cię samochodzie.
Dowozimy samochód pod Twoje drzwi i pełną gwarancją zwrotu pieniędzy i darmową dostawą w całej Polsce! Dajemy Ci również gwarancję do 5 lat! Zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień