0 Udostępnień

Niezależnie, czy jako osoba prywatna, na co dzień, czy jako przedstawiciel firmy, który musi podróżować służbowo, nie wyobrażasz sobie życia bez sprawnego samochodu. Zapewnia Ci to mobilność w dzisiejszym świecie. Jeśli zastanawiasz się, jakie auto odpowiada Twojemu stylowi życia i budżetowi, rozważ wszystkie opcje dostępne na rynku samochodowym. Niezależnie od tego, czy szukasz pojazdu nowego, czy używanego. Myślisz o wynajmie, leasingu, czy kupnie? Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zasady i zalety każdego rodzaju umowy.

Leasing samochodu – na czym polega?

Z formalnego punktu widzenia w umowie leasingu właścicielem stajesz się z chwilą zakończenia okresu leasingu, po dokonaniu wyboru spłaty pozostałej kwoty, która pozostaje po wpłaceniu zaliczki i opłaceniu miesięcznych opłat za użytkowanie pojazdu. W zależności od umowy możesz kupić samochód, zwrócić go w ustalonym terminie lub wypożyczyć inny od dealera.

Wynajem samochodu – na czym polega?

Wynajem samochodu, inaczej samochód na abonament. Polega wyłącznie na wynajmie samochodu na dany okres, za ustaloną od początku miesięczną kwotę. Umowę najczęściej zawierają firmy, które potrzebują kilku samochodów np. do podróży służbowych. Ta opcja niesie ze sobą szereg korzyści, m.in. odliczenie wydatków i przejęcie obsługi przez właściciela samochodów, czyli firmę wynajmującą.

Jakie korzyści daje Ci wypożyczenie lub leasing samochodu?

Dla kogo jest wynajem samochodu? Jeśli jesteś dobrym, ostrożnym kierowcą. Nie pokonujesz regularnie dużych odległości. A mimo to chcesz jeździć stylowym samochodem o wysokich osiągach, na który w innym przypadku nie byłoby Cię stać, leasing lub abonament jest dla Ciebie. Na krótką metę jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na wypróbowanie wielu modeli samochodów.
Pozbywasz się też obaw o utratę wartości samochodu, która pozostaje wyłącznie w gestii leasingodawcy lub wynajemcy. Po stronie właściciela auta są także ubezpieczenie, konserwacja samochodów, serwis.

Zalety kupna samochodu na własność

Dla głowy rodziny posiadanie samochodu jest korzystniejsze, nawet jeśli nie jest to do końca samochód marzeń. Możesz zdecydować się na niezawodny używany samochód zakupiony od zaufanego dealera. Wykona on zadanie i ułatwi Ci życie, zwłaszcza jeśli długie i częste podróże są częścią Twojego życia.
Jest to Twoja własność, nikt nie uzależnia Cię od liczby kilometrów, ale wszelkie obowiązki konserwacyjne leżą oczywiście po Twojej stronie. Obejmuje to ubezpieczenia, opłaty, podatki, naprawy, okresowe przeglądy techniczne oraz wymianę części i materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem i kupno samochodu mają zarówno wady jak i zalety. Styl życia i wymagania każdego kierowcy wiążą się z różnymi potrzebami, a wyboru należy dokonać w oparciu o wszystkie powyższe rozważania, a także zalety i wady wymienione w tym artykule. W Spotawheel, zaufanym dealerze na rynku samochodów używanych, znajdziesz rozwiązania finansowe odpowiadające Twojemu stylowi, dzięki którym możesz jeździć samochodem, jaki chcesz, na korzystnych warunkach.

Kup Lepsze Auto


W Spotawheel na nowo definiujemy pojęcie „zaufanie” w segmencie motoryzacyjnym!
Sprzedajemy sprawdzone samochody, które spełniają najsurowsze kryteria na rynku.
Jesteśmy transparentni, oferujemy pisemny raport techniczny z ponad 200 sprawdzonymi punktami, dzięki czemu możesz dowiedzieć się wszystkiego o interesującym Cię samochodzie.
Dowozimy samochód pod Twoje drzwi i pełną gwarancją zwrotu pieniędzy i darmową dostawą w całej Polsce! Dajemy Ci również gwarancję do 5 lat! Zasługujesz na lepszy samochód!

0 Udostępnień