Seat Leon
6 Udostępnień

Samochody kompaktowe w ramach swej uniwersalności potrafią zaoferować sporo przestrzeni ładunkowej. Wybraliśmy 8 modeli, które w segmencie C mogą poszczycić się największymi bagażnikami. 

Największe bagażniki w klasie kompaktowej, czyli jakie?

Bagażnik o pojemności przekraczającej 350 litrów to już dużo. Jeśli chcesz mieć kompaktowy, ale pakowny samochód, sprawdź poniższą listę. 

1. Honda Civic (2012-2016)

  • Pojemność bagażnika: 476 litrów

W kwestii przestrzeni bagażowej Honda Civic jest liderem. Poza dużym bagażnikiem model ten posiada system magic seats, który umożliwia pionowe złożenie tylnych siedzeń, stwarzając pakowną przestrzeń tuż za przednimi fotelami. Podobny sprytny system ma także Honda Jazz. 

Duży bagażnik to jedno. Inne wyróżniki Hondy Civic to charakterystyczny design i wysoki poziom niezawodności (co się tyczy zarówno silników jak i samej konstrukcji pojazdu) oraz dobra jakość wykończenia wnętrza. 

2. Peugeot 308 (od 2013 roku)

  • Pojemność bagażnika: 419 litrów

Peugeot 308 to jeden z samochodów, które często dyskryminujemy za pochodzenie. I to niesłusznie! Wraz z modelem 308 Peugeot zrobił duży krok do przodu.

Czytaj więcej o niedocenionych samochodach z Francji

Atuty tego modelu to dobre wyposażenie, gama trwałych diesli, ciekawy wygląd kokpitu, zmontowanego z plastików dobrej jakości… no i duży bagażnik. Wszystko to też możecie mieć za stosunkowo niedużą kwotę. Można powiedzieć, że to zaskakujący pozytyw z kiepskiej opinii o francuskich autach. 

3. Citroen C4 (2010-2018)

  • Pojemność bagażnika: 408 litrów

Citroen C4 to praktyczny hatchback w przystępnej cenie (znów efekt francuskiego rodowodu). Tym razem model ten jest bardziej stonowany od poprzednika, ma przestronniejsze wnętrze wykończone lepszymi materiałami i oferuje naprawdę przyjemną jazdę (sprężyste zawieszenie dobrze amortyzuje nierówności). Poza tym pod maską znajdziemy tu dobre i sprawdzone diesle prosto od Grupy PSA.

4. Volkswagen Golf (2012-2017) 

  • Pojemność bagażnika:  380 litrów

Dziwimy się, że słowo “Golf” nie stało się synonimem całego segmentu C – i to chyba wystarczy jako komentarz odnośnie popularności tego modelu. 

Tutaj wszystko jest “niemieckie” – z jednej strony mało porywający i “łatwy do przewidzenia” design, który jednak dobrze wytrzymuje próbę czasu. I duża popularność modelu, przez którą łatwo trafić na używany egzemplarz zza Odry z przekręconym licznikiem lub po wypadku. Z drugiej strony w tym modelu mamy poprawione silniki TSI, jak zwykle ergonomiczne i dobrze zmontowane wnętrze, wysoki poziom bezpieczeństwa i świetne właściwości jezdne. No i 380-litrowy bagażnik na dokładkę. Więc jeśli uda się Wam trafić na pewny używany samochód (na przykład ze Spotawheel), powinniście być zadowoleni z zakupu. 

Czytaj więcej o silnikach benzynowych Volkswagena

5. SEAT Leon (od 2012 roku)

  • Pojemność bagażnika: 380 litrów

The SEAT Leon shares the same platform and many other parts with the Volkswagen Golf which means that the luggage compartment of the two cars is identical. The interior is correspondingly well made and the soft plastic that covers all surfaces is of good quality.

Seat Leon wykorzystuje tę samą płytę podłogową MQB oraz wiele części, dlatego nie dziwi taka sama pojemność bagażnika. I analogicznie dobrą jakość materiałów i ich montażu we wnętrzu. Co odróżnia Leona od Golfa? Na pewno to marka z bardziej sportowymi aspiracjami. Przejawiają się one w gamie dostępnych silników (aż 11 wersji o mocy przekraczającej 130 KM) oraz w zestrojeniu zawieszenia, które daje więcej radości z jazdy.  

6. Audi A3 Sportback (2012-2020)

  • Pojemność bagażnika: 380 litrów

Kolejny model bazujący na płycie MQB. I kolejny z 380 litrami pojemności bagażnika. Sportback w porównaniu do trzydrzwiowej wersji A3 ma szerszy rozstaw osi, co przekłada się na więcej przestrzeni w kabinie. 

W zestawieniu z powyższymi modelami A3 znajduje się szczebel wyżej, jeśli chodzi o jakość, wyposażenie i dodatki (wiadomo: Audi celuje wysoko). Do jakości materiałów wewnątrz i ergonomii ciężko się przyczepić. Dodatkowo w wersjach po liftingu (przeprowadzonym w 2016 roku) kierowcy mogą spodziewać się masy elektronicznych gadżetów.  

7. Opel Astra K (od 2015 roku)

  • Pojemność bagażnika: 370 litrów

The renewed Astra is a very capable hatchback, technologically advanced and upgraded in quality. Although the length of the car is shorter than that of previous generations, the space inside is significantly increased.

Kolejna generacja Astry jest większa od poprzedniczki, jednak nie przełożyło się to niestety na rozmiary bagażnika, które pozostały takie same. I to powód, dla którego model ten znajduje się na dole naszego zestawienia. Niemniej jest to auto, które gwarantuje wygodne warunki podróży dla 4 osób, nowoczesne rozwiązania (tyczy się to zarówno silników, jak i multimediów we wnętrzu) i przyjemne prowadzenie.

8. BMW 1 (2011-2019)

  • Pojemność bagażnika: 360 litrów

Kolejna generacja “jedynki” to kolejny etap ewolucji w stronę samochodu idealnego. W stosunku do poprzedniej generacji samochód ten zyskał większe gabaryty, co dało również większy o 30 litrów bagażnik. Poprawiono jakość materiałów we wnętrzu, wprowadzono wspomaganie wyłącznie elektryczne, wprowadzono także całkowicie nową gamę silników. Fotele i deska rozdzielcza w “jedynce” są bardzo podobne do tych z “trójki”. Na szczęście BMW zachowało to, co dawało dużo przyjemności przy prowadzeniu, czyli napęd na tył. No i świetne wyważenie (dużo elementów przeniesiono z komory silnika do bagażnika, efektem ubocznym jest niestety brak koła zapasowego).

Niech Twój następny samochód będzie tym idealnym

Najlepsze samochody używane to coś, za czym rozglądamy się w Spotawheel codziennie. I tylko takie (bezwypadkowe, z potwierdzoną historią i przebiegiem oraz wolne od usterek) pojawiają się u nas w ofercie. Sprawdź sam na naszej stronie lub umów się na jazdę próbną!

6 Udostępnień