Spotawheel GO
0 Udostępnień

Zadbany, młody samochód używany można wynająć już za mniej niż 500 złotych miesięcznie. Kiedy wynajem auta używanego się opłaca? Którą ofertę wybrać? Poznaj Spotawheel GO!

Jeszcze niedawno hasło „wynajem samochodu” było kojarzone przede wszystkim z autami nowymi. Wygodna forma finansowania wozu – bo oszczędzająca użytkownikowi auta wielu problemów i zmartwień – była dostępna głównie w salonach. Czasy się jednak zmieniają i wynajem auta używanego też jest już możliwy, a w dodatku korzystny. Można go dostosować do swoich potrzeb i możliwości. Jak to działa?

Wynajem auta używanego – dla kogo jest korzystny?

Plusy wynajmowania samochodu zamiast kupowania, są istotne. Po pierwsze, nie trzeba wykładać od razu całej gotówki. Miesięczna rata – w przypadku auta używanego niższa niż gdy mówimy o samochodzie nowym – jest dla wielu osób łatwiejsza do przełknięcia niż płacenie kilkudziesięciu tysięcy złotych z góry. Nie blokuje się gotówki i można zostawić sobie oszczędności na czarną godzinę albo zainwestować odłożone pieniądze.

Wynajem auta używanego ma jednak o wiele więcej plusów niż tylko korzyści finansowe. Co ważne – a dla wielu kupujących najważniejsze – korzystając z auta w ten sposób, nie trzeba martwić się wieloma kwestiami. Wynajem samochodu używanego oznacza mniej zmartwień i ogromną oszczędność czasu. Wymiana opon? Serwisowanie? Przeglądy? Przedłużenie polisy ubezpieczeniowej? Wszystkim zajmuje się właściciel auta, czyli firma, od której się je wynajmuje (na przykład Spotawheel). Koszty są wliczone w ratę, więc nie trzeba obawiać się nagłych wydatków. Oszczędza się czas i zyskuje się spokój.

Poza tym, wynajem auta używanego pozwala na elastyczność, łatwą zmianę na inny samochód i oszczędza ewentualnych kłopotów przy odsprzedaży auta – bo to też sprawa właściciela pojazdu, a nie użytkownika.

Spotawheel GO – poznaj ofertę firmy

Spotawheel to sprawdzona i godna zaufania firma zajmująca się samochodami używanymi. W jej oddziałach można kupić auto, ale dzięki ofercie Spotawheel GO, można też wynająć interesujący nas egzemplarz.

Wynajem auta używanego oferowany przez Spotawheel to programy Flex i Fixed. Wybór któregoś z nich pozwoli na dopasowanie oferty do potrzeb.

Zacznijmy od oferty Flex. Korzystając z niej, można wynająć auto nawet na miesiąc. To minimalny czas trwania wynajmu. Przyda się więc wszystkim tym, którzy szukają auta np. na czas dłuższego urlopu lub przyjazdu do Polski z zagranicy. Rozwiązuje też częsty obecnie problem, jakim jest przedłużające się oczekiwanie na nowe auto. Zamiast kupować auto np. na trzy czy siedem miesięcy, zmagać się z jego naprawami, a potem sprzedawaniem, można je po prostu wynająć.

To także świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają sprecyzowanych planów i w ich życiu sporo się zmienia. Umowę Flex można anulować w dowolnym momencie. Jej zawarcie wymaga tylko wpłacenia kaucji w wysokości dwumiesięcznej opłaty – ale nie wchodzi w grę żadna wpłata własna. Auta mają „w cenie” pełne ubezpieczenie, pakiet obejmujący pomoc drogową dostępną przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, a poza tym Spotawheel zajmuje się takimi sprawami, jak wymiana opon, przegląd i serwis. Za nic z tych rzeczy nie trzeba dopłacać. Miesięczna rata obejmuje także auto zastępcze dostępne w razie potrzeby.

Co ważne, w ofercie Flex można też – po upływie przynajmniej miesiąca, jeśli mówimy o pierwszym samochodzie i po upływie sześciu miesięcy przy kolejnych – zmienić auto na inne. Jeśli samochód się nie spodobał, okazał się za mały, za duży albo klient doszedł do wniosku, że chce popróbować różnych modeli, zanim zdecyduje się na zakup jednego – nie ma problemu.

Drugą ofertą jest ta o nawie Fixed

Wynajem auta używanego może trwać kilka lat – tak jak przy samochodach nowych. W przypadku wozów ze Spotawheel nie trzeba obawiać się o ich stan techniczny. Po pierwsze – są sprawdzone i objęte gwarancją, a po drugie, serwisami i przeglądami zajmuje się firma. Klient musi tylko podjechać w danym czasie w ustalone miejsce, czyli do wskazanego serwisu.

W ofercie Fixed umowa trwa 36 lub 48 miesięcy. Zawarcie jej wiąże się z wniesieniem dwumiesięcznej kaucji, która podlega zwrotowi po zakończeniu umowy i opłaty wstępnej w wysokości 20 proc. wartości auta. Nie ma możliwości anulowania umowy w dowolnym momencie (wtedy należy zapłacić 50% wartości pozostałych do końca umowy rat) lub zmiany auta na inne (chyba że po prostu zawrze się inną umowę), ale oprócz tego, korzyści są takie same, jak przy ofercie Flex. Ubezpieczenie, assistance, przeglądy, wymiana opon i o wiele więcej – to już jest w cenie!

Jak wygląda sprawa z limitem przebiegu? W przypadku obydwu ofert Spotawheel GO, czyli Flex i Fixed, mówimy o limicie 10 000 kilometrów rocznie. Pokonanie dodatkowego dystansu wiąże się z opłatą w wysokości 0,37 zł + VAT za kilometr.

Jak można zawrzeć umowę?

Wynajem auta używanego nie jest skomplikowany pod względem formalnym. Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku online na stronie Spotawheel. Następnie przedstawiciel firmy kontaktuje się z klientem i przeprowadza go przez kolejne etapy. Przygotowuje się m.in. ofertę wstępną, a w zamian klient jest proszony o przesłanie kilku podstawowych dokumentów. Należą do nich m.in. sprawozdania finansowe z ostatnich dwóch lat, kopię dowodu osobistego czy prawa jazdy. Po oszacowaniu jego zdolności kredytowej powstanie ostateczna oferta. Kolejne kroki to już podpisanie umowy i odebranie wozu. Można zrobić w oddziale Spotawheel, ale – by oszczędzić czas klienta – samochód może zostać też dostarczony prosto pod drzwi jego domu czy firmy.

Oferta aut na wynajem jest bardzo szeroka

Od samochodów miejskich, takich jak Skoda Citigo czy Kia Picanto, dostępnych już za ok. 500-600 zł miesięcznie, przez modele kompaktowe (od Renault Megane po DS 4), vany, SUV-y różnej wielkości, auta klasy średniej, a także modele premium – w ofercie Spotawheel GO każdy znajdzie coś dla siebie. Można wynająć praktycznego Volkswagena Golfa, obszernego Citroena Spacetourer albo prestiżowe Volvo XC60.

Każdemu według potrzeb – to hasło, które idealnie można dopasować do oferty wynajmu samochodów używanych w Spotawheel. Wszystkie elementy, takie jak długość trwania umowy, możliwość jej zakończenia czy wysokość raty, można dostosować do budżetu, możliwości i upodobań. Coś dla siebie znajdzie tu zarówno ten, kto potrzebuje luksusowego auta na miesiąc czy dwa, jak i ten szukający ekonomicznego auta do codziennych dojazdów na trzy lata. Co najważniejsze, wynajem auta używanego pozwala na skupienie się tylko na tym, co najprzyjemniejsze – czyli na jeżdżeniu. Kwestie serwisu, ubezpieczenia czy amortyzacji auta są już wliczone w cenę i zajmuje się tym firma. Nie trzeba się tym martwić.

Najlepiej samemu sprawdzić, co ma do zaoferowania firma Spotawheel. Wynajem auta używanego jest prosty, korzystny cenowo i wygodny!

0 Udostępnień