Światowy Dzień Bloga
0 Udostępnień

Od ponad 2 lat tworzymy dla Was treści i publikujemy je na naszym Blogu. Poradniki zakupowe, przydatne porady, ciekawostki – spectrum tematów, które zdążyliśmy już poruszyć, jest niezwykle szerokie. Mamy nadzieję, że ich treść była dla Was ciekawa i przydatna. Ale dlaczego akurat dziś wspominamy nasze ostatnie dwa lata działalności? Mało kto wie, ale 31. sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Blogów! Mając na względzie tą wyjątkową okazję przygotowaliśmy dla Was kompilację 5 najchętniej czytanych przez Was wpisów w 2021 roku. 

Wszystkie 7-osobowe samochody na rynku

Wszystkie 7-osobowe samochody na rynku

W tym roku najchętniej odwiedzanym przez Was wpisem był poradnik zakupowy przedstawiający samochody mieszczące 7 osób. Ten typ aut zdawał się wymierać wraz z coraz mniejszą popularnością minivanów oraz vanów. Tymczasem okazuje się, że 7-miejscowe samochody cieszą się coraz większą popularnością wśród kupujących, zarówno w segmencie wspomnianych wyżej vanów, ale również większych aut typu SUV. Ze względu na spore rozmiary, a co za tym idzie duży rozstaw osi, te samochody są niezwykle pojemne, praktyczne, a podróż w nich jest bardzo relaksująca. Trzeba również pamiętać, że 7 miejsc w pojeździe nie oznacza, że wszystkie muszą być stale wykorzystane. Podróżując w 4 lub 5 osób możemy złożyć tylny rząd siedzeń i zyskać pokaźną przestrzeń bagażową, która powinna wystarczyć nawet najbardziej wymagającym.

Rozrząd: czym jest, ile kosztuje i co ile go wymieniać?

Rozrząd: czym jest, ile kosztuje i co ile go wymieniać?

Niemal równie chętnie, co tekst o autach 7-osobowych, czytaliście wpis poradnikowy na temat rozrządu. Wśród wielu właścicieli aut słowo „rozrząd” lub fraza „wymiana rozrządu” sieją popłoch i przerażenie. Panuje opinia, że naprawa lub wymiana tego podzespołu są skomplikowane i drogie. Podczas zakupu samochodu używanego boimy się, że w końcu z ust sprzedającego padnie sugestia o konieczności przeprowadzenia jego wymiany. W naszym artykule wyjaśniamy czym jest rozrząd, jakie są jego rodzaje, jak należy się z nim obchodzić oraz ile kosztuje jego wymiana. Mamy nadzieję, że lektura naszego artykułu pomogła – lub dopiero pomoże –  rozwiać wszelkie wątpliwości i mity dotyczące tego istotnego podzespołu. Przypominamy również, że w Spotawheel oferujemy auta, które nie wymagają kompletnie żądnego wkładu po zakupie!

Ford Fiesta MK7: wady, zalety i typowe usterki

Ford Fiesta MK7: wady, zalety i typowe usterki

Niezwykle ciepło przyjęliście również artykuł o siódmej generacji Forda Fiesty. Trudno się dziwić – jest to jeden z najbardziej popularnych modeli w segmencie aut miejskich. Przekłada się to na ogromny wybór pośród egzemplarzy tego modelu na portalach aukcyjnych. To natomiast skutkuje tym, że zakup odpowiedniego egzemplarza paradoksalnie nie musi być prosty i szybki. Jednak jeżeli szukacie idealnego samochodu do użytku miejskiego, warto zainteresować się miejskim Fordem. Pytanie brzmi: jaką wersję wybrać? W naszym artykule staraliśmy się Wam odpowiedzieć na to pytanie.  Chociaż mały ford cieszy się opinią udanego i mało awaryjnego samochodu, jak każdy model ma swoje bolączki. W artykule radzimy więc, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. 

Najlepsze samochody do LPG

Najlepsze samochody do LPG

Bardzo chętnie czytaliście nasz tekst o najlepszych samochodach do montażu instalacji LPG. Benzyna i olej napędowy są na tyle niestabilnymi cenowo paliwami, że gaz był, jest i będzie bardzo popularną alternatywą dla wymienionych. Problemy mogą pojawić się, gdy chcemy nabyć auto z instalacją gazową lub – tutaj sprawa może być bardziej skomplikowana – chcemy taką instalację dopiero zamontować. Samo wykonanie instalacji LPG to rzecz względnie łatwa, ponieważ na rynku nie brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Kłopotliwe może okazać się znalezienie odpowiedniego auta, gdyż trzeba wiedzieć, że nie każdy silnik będzie dobrze „współpracował” z instalacją gazową. Poza tym, o temacie „odpowiedniego auta do instalacji gazu” powstało już tyle opinii, że często trudno się zorientować, która z nich pokrywa się z rzeczywistością, a którymi lepiej się nie kierować. Wykorzystując nasze doświadczenie w tej materii postanowiliśmy podzielić się z wami naszą wiedzą. Wskazaliśmy modele oraz jednostki napędowe, które idealnie nadadzą się do montażu instalacji LPG.

7 niepokojących objawów…, którymi NIE trzeba martwić się na zapas

7 niepokojących objawów…, którymi NIE trzeba martwić się na zapas

Na 5. miejscu w naszym zestawieniu znajduje się tekst o dość nieoczywistym tytule. Jak to –  nie martwić się niepokojącymi objawami w samochodzie? Przecież jeśli przeoczy się taki znak, to za chwilę może stać się coś o wiele gorszego. Otóż nie zawsze. To zupełnie jak z chorobami – nie zawsze katar oznacza przeziębienie a gorączka – grypę.  Wracając do samochodów – niepokojące odgłosy czy wycieki nie muszą oznaczać, że  zostawimy całą swoją wypłatę u mechanika. W naszym artykule wskazujemy również, że m.in pojawiające się kontrolki silnika i ciśnienia w oponach oraz tzw. „bicie” kół nie muszą być oznaką poważnych usterek. W takich sytuacjach rada jest prosta: po pierwsze – tak jak jest opisane w artykule – ocenić skalę tych problemów we własnym zakresie, a po drugie – jeździć i obserwować stan. 

Powyższe artykuły to tylko niewielki – choć wart wyróżnienia – wycinek naszego bloga. Zaglądajcie na niego regularnie, bo mamy dla Was w zanadrzu jeszcze mnóstwo ciekawych treści! 

0 Udostępnień